BAKAN KASAPOĞLU: 'ZİRVEYE OYNAMA İDDİAMIZI İCRAATLARLA İSPATLADIK'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Ülkemizin sporda zirveye oynama iddiası icraatlar ve elde edilen başarılar ile ispatlandı" dedi.

BAKAN KASAPOĞLU: 'ZİRVEYE OYNAMA İDDİAMIZI İCRAATLARLA İSPATLADIK'

A Milli Futbol Takımı'nın Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu'nda oynayacağı UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup maçını izlemek üzere Sivas'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir dizi açılışa katıldı.

Bakan Kasapoğlu, Sivas'ta ilk olarak İsmet Yılmaz Eğitim Müzesi'nin açılışına katıldı. Ardından Sivas Olimpik Havuzu'nun açılışını yaptı. Açılış törenine; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Salih Ayhan ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Misbah Demircan katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu burada yaptığı konuşmasında, “Yarın Sivas Kongresi'nin 101. yıl dönümü. Açılışın bu tarihe denk gelmesini anlamlı buluyorum. Gençlerimizle, milletimizle tarihte bizim zaferlerde. Birileri başka işlerle uğraşadursunlar, araya nifak tohumlarını ekmek için gayret ededururlar. Bizler onlara inat hem zaferlerimizi hem tarihimizi sahiplenip, geçmişten aldığımız güçle geleceğe, gençlerimizle birlikte daha güçlü yürümenin gayretini göstereceğiz ve yarınların gençlerini her alanda iddiası olan, donanımlı, akıllı, zeki, hiçbir şeye körü körüne teslim olmayan, gençler olarak hazırlayacağız. Yarınlar gençlerimizle birlikte daha aydınlık olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul