BAYRAKLILI GÜREŞÇİ MİRAÇ SÖZÜNÜ TUTTU

Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün güreşçisi Miraç Saraç, 23-26 Eylül tarihleri arasında Romanyada düzenlenen Gençler ve Yıldızlar Dünya Plaj Güreşi Şampiyonasında şampiyon oldu.

BAYRAKLILI GÜREŞÇİ MİRAÇ SÖZÜNÜ TUTTU

Geçen hafta Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ı ziyaret ederek, Gençler ve Yıldızlar Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası'nda derece sözü veren Miraç Saraç, Romanya'dan zirveye çıkarak döndü. Bayraklı, İzmir ve ülkemizi müsabakalarda başarıyla temsil eden Miraç, bir sonraki hedefinin minderde dereceler almak olduğunu söyledi.

Milli güreşçiyi İzmir'de kulüp başkanı ve antrenörleri karşıladı. Romanya, Ukrayna, Moldova gibi ülkelerden 5 rakibini yenerek şampiyonluğunu göğüsleyen milli sporcu, idmanlar için kapılarını açan başta Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal olmak üzere, Bayraklı Belediyesi yöneticilerine, Kulüp Başkanı Hamza Işık, yöneticilerden Hamza Palabıyık, antrenörleri Fatih Ateş ve Serkan Alkanat'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

"MİNDERDE ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUM"

İzmir'e dönüşünde heyecanı gözlerinden okunan Miraç Saraç "Benim gibi başarılar elde etmek isteyen kardeşlerime çok çalışmalarını ve asla pes etmemelerini öneririm. Cengizhan Mahallesi'nde hocalarımla çimlerin üstünde idman yaparken Bayraklı Belediyesi bize kapılarını açtı, imkan verdi. Sonrasında da başarılar geldi. Türkiye şampiyonluğu, Avrupa üçüncülüğü ve dünya şampiyonluğu yolunda bana ve benim gibi birçok güreşçi kardeşimize sahip çıkan Bayraklı Belediyesi, bu anlamda yeni başarılar elde etmek isteyen arkadaşlarımız için de önemli bir yer. Üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ederim. Sırada minderde kazanmak istediğim dereceler, şampiyonluklar var" dedi.

"ÜLKEMİZİN GURURU OLDU"

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Miraç'ın başarısı sonrası, "Geçtiğimiz hafta Avrupa üçüncüsü olarak yanıma gelmişti ve kendisine Romanya'dan dereceyle dönmesini dilemiştim. Öyle de oldu. Sporcumuz Miraç Saraç, bu kez sadece Bayraklı'nın değil ülkemizin gururu oldu. 50 kilo Gençler ve Yıldızlar Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası'nda rakiplerini yenerek dünya şampiyonluğunu kazandı ve bir kez daha göğsümüzü kabarttı. Sporcumuzu gönülden tebrik ediyorum ve inanıyorum ki onun başarıları ilçemizdeki diğer çocuklarımıza da ilham verecek. Çocuklarımız imkan verildikçe çok daha büyük başarılar elde edecek" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1