BELHANDA: BU RASİZM NE VAKTE DENLİ SÜRECEK

Galatasaraylı topçu Belhanda, kulübün sıkı düzen yerleşmiş üyesi Cem Emiroğlu'na aksülamel göstererek, "Şimdi de Galatasaray'ın birlikte sıkı düzen yerleşmiş üyesi çeşidinden 'bedevi' adına tanımlanıyoruz. Bu rasizm ne vakte derece sürecek?" dedi.

BELHANDA: BU RASİZM NE VAKTE DENLİ SÜRECEK
İstanbul

Galatasaray'ın Faslı futbolcusu Younes Belhanda, sarı-kırmızılı kulübün sıkı düzen müesses üyelerinden Cem Emiroğlu'nun namına müteveccih kullandığı ifadenin bildirme edilemez bulunduğunu belirtti.

Instagram'dan meydana getirdiği paylaşımla Cem Emiroğlu'na aksülamel yayınlayan Belhanda, "Bu, bildirme edilemez. ilk başlarda birlikte hakemin rasist ifadesine verilen kaldık. Şimdi de Galatasaray'ın birlikte sıkı düzen müesses üyesi kabilinden 'bedevi' şekilde tanımlanıyoruz. Bu rasizm ne vakte derece sürecek? Kökenlerimi katiyen inkar etmeyeceğim. Kesinlikle birlikte bedeviyim ancak takımını bayıla bayıla özümleme fail birlikte bedeviyim." değerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray'ın ligde 4-3 kaybetmiş olduğu İttifak Holding Konyaspor maçından sonradan içtimai iletişim araçları üstünden Belhanda'nın futbolunu eleştirerek takımdan gönderilmesi icap ettiğini korumak için çaba sarfeden Cem Emiroğlu, "Bu bedevi ile mi kavil uzatılacak?" ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 00:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1