BENZEMA HAKKINDA 10 AY TECİLLİ HAPİS CEZASI İSTEMİ

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Real Madridde forma giyen Karim Benzema hakkında, şantaj suçlamasıyla yargılandığı davada 10 ay tecilli hapis ve 75 bin avro para cezası talep edildi.

BENZEMA HAKKINDA 10 AY TECİLLİ HAPİS CEZASI İSTEMİ

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Real Madrid'de forma giyen Karim Benzema hakkında, şantaj suçlamasıyla yargılandığı davada 10 ay tecilli hapis ve 75 bin avro para cezası talep edildi.

Versailles Ceza Mahkemesi, Fransız futbolcu Mathieu Valbuena'ya şantaj yaptığı suçlamasıyla yargılandığı davada dün başlayan duruşmalarda Benzema hakkında 10 ay tecilli hapis ve 75 bin avro para cezası istedi.

Aynı davada yargılanan 4 kişiden olayın kilit ismi olarak kabul edilen Mustafa Zouaoui için 4 yıl hapis ve 15 bin avro para cezası, Valbuena'nın telefonunda videoyu alan Axel Angot için 18 ay hapis ve 15 bin avro para cezası, şantajda aracı olan Younes Houass ve Karim Zenati için 18'er ay hapis ve 5'er bin avro para cezası talep edildi.

Fransız futbolcu Benzema hakkında devam eden şantaj soruşturması, Yunanistan'ın Olympiakos takımında oynayan "Mathieu Valbuena'nın mal varlığını gasp etme girişimi" kapsamında yürütülüyor. Davada, özel hayatına ilişkin gizli olarak çekilmiş bir videonun Valbuena'ya gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin avro istendiği öne sürülüyor.

Söz konusu suçlamalarla ilgili Karim Benzema ve diğer sanıklar aleyhine 5 Kasım 2015'te dava açılmış, Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps da bu nedenle Benzema'ya milli takım kapısını kapatmıştı. Deschamps, Cezayir asıllı Müslüman futbolcuyu kadroya dahil etmemesinden dolayı, ırkçılık yaptığı eleştirilerine de maruz kalmıştı.

Benzema, 5,5 yılın ardından mayıs ayında yeniden Fransa Milli Takımı'na çağrılmıştı.

aa

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2021, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1