CANLI | BEŞİKTAŞ TEKNİK DİREKTÖRÜ SERGEN YALÇIN KONUŞUYOR

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda 5. hafta maçında Beşiktaş, Hollanda temsilcisi Ajax’la sahasında karşı karşıya gelecek. Siyah Beyazlıların teknik direktörü Sergen Yalçın ve tecrübeli futbolcusu Atiba Hutchinson maç öncesi düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtl

CANLI | BEŞİKTAŞ TEKNİK DİREKTÖRÜ SERGEN YALÇIN KONUŞUYOR

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda 5. hafta maçında Beşiktaş , Hollanda temsilcisi Ajax’la sahasında karşı karşıya gelecek. Siyah Beyazlılar'ın teknik direktörü Sergen Yalçın ve tecrübeli futbolcusu Atiba Hutchinson maç öncesi düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlıyorlar.


Not: Sayfa sürekli güncellenmektedir.

Atiba: İşler iyi gitmiyor

Basın toplantısında ilk olarak sözü alan isim Atiba oldu. Tecrübeli futbolcu kötü bir dönemden geçtiklerini kabul ederek, "İşler iyi gitmiyor dediğiniz gibi. Futbolda inişler çıkışlar oluyor, şu anda olmak istemediğimiz bir noktadayız ve hepimiz de bunun bir parçasıyız. Önemli olan bu durumdan nasıl çıkacağını bilmektir. Önemli bir maç olacak bizim için. Grubu iyi şekilde bitirmek için önemli bir maça çıkacağız. İki maç var ve 6 puanla grubu tamamlamak bizim için iyi olur. Özgüvenimizi tekrar kazanmak için iyi bir performans gösterip istediğimiz sonucu yarın almak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Sakatlık açıklaması

Bu sezon sık sık sakatlanmasıyla ilgili olarak ise tecrübeli futbolcu, "Çok fazla sakatlık yaşamış bir oyuncu değilim, geçmişe oranla bu sezon fazla oldu. Bunu belki de kötü şansla değerlendirebiliriz. Tüm bu maç yoğunluğunu da üst üste koyarsak bu sakatlıkların neden olduğunu anlayabiliriz. Uzun süredir bir arada değildik, artık beraber oynayacağız. İyi performanslar gösterip, bu durumdan çıkmayı hedefliyoruz." sözlerini sarf etti.

Sergen Yalçın: Kalan son 2 maç camiamız ve ülke puanı için prestij maçları haline geldi

Atiba'nın antrenmana geçmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sergen Yalçın oldu.

49 yaşındaki teknik adamın açıklamaları şu şekilde:

"Başlangıçta hepimizin heyecanlı olduğu, 'Acaba bu grupta bir şeyler yapabilir miyiz, neler yapabiliriz' diye plan yaptığımız bir gruptu ancak oynanan 4 maç sonunda, şu anda grupta istediğimiz sonuçları alamayıp hedefsiz duruma düştük."

"Kalan son 2 maç camiamız ve ülke puanı için prestij maçları haline geldi. Hedefleri ne kadar yukarı koyarsanız, hayal kırıklıkları da o kadar büyük olur demiştim. Çok fazla hayal kırıklığı yaşamamak lazım. Oyuncu sakatlıkları bizi büyük sıkıntıya soktu."

"Biraz şans faktörünü de ortaya atarsak, maçların 1-2 tanesini kazanabilirdik ama bireysel hatalar ve yediğimiz basit goller istediğimiz noktada duramamamızı sağladı. Bu benim şahsi fikrim. Kalan 2 maç var, yarın da önemli bir takıma karşı oynayacağız."

'Camianın beklentisinin çok uzağındayız'

"Takım olarak da çok iyi durumda değiliz şu an. Hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde aldığımız sonuçlar beklentinin altında. Camianın beklentisinin çok uzağındayız ve bunun farkındayız. Bu oyun, zor bir oyun. Her türlü neticenin karşınıza çıkabileceği bir oyun. Tabii ki amacımız bunun önünü kesmek ve bir an evvel camiamızı normale döndürmek, olması gereken yere getirmek. Bu biraz zaman alacak ve belli bir süre gerektirecek gibi görünüyor."

"Oyunculardan her sene aynı performansları alamayabiliriz. Onlar da futbolcular, sürekli maç yapıyorlar. Zaman zaman performansları aşağı düşebilir ama bunun çok uzun olması bizi sıkıntıya sokuyor. Mental açıdan, 1-1.5 aydır bu konuşmaları yapıyoruz."

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1