DAKAR RALLİSİ'NDE 9. ETABIN GALİBİ RED BULL SPORCUSU STEPHANE PETERHANSEL

Kazanmak denli tamamlamanın da aşırı çetin bulunduğu Dakar Rallisi’nde makine kategorisinde Red Bull sporcusu Stephane Peterhansel dokuzuncu etabı ele geçiren kişi oldu. Bu sonuçla, Peterhansel, umumi küme liderliğini de bitmeme ettirdi.

DAKAR RALLİSİ'NDE 9. ETABIN GALİBİ RED BULL SPORCUSU STEPHANE PETERHANSEL

Dünyanın en dayanıklı ve kazalı yarışı şekilde benimseme edilen Dakar Rallisi bu yıl 43. sefer motosiklet sporları tutkunlarını müşterek araya getiriyor. Sporcuların 13 gündüz süresince kestirmece 7 bin 600 kilometre minval kıvrım edeceği Dakar Rallisi’nin Neom’da koşulan 574 kilometrelik 9. etabı böylecene Red Bull sporcuları zirvede arazi aldı. Dakar Rallisi araba kategorisinde liderliği elinde markajcı Stephane Peterhansel, bu yılın kendisi hesabına geçmiş adım zaferine dokuzuncu aşamada ulaştı. Peterhansel, bu neticeyle umumi klasmanda en DOĞRU rakibi ve müşterek öbür Red Bull sporcusu Nasser Al-Attiyah’ın 17 bugün 50 saniye uğrunda liderliğini sürdürdü. Genel klasmanda üçüncülük koltuğunda ise sonuç böke ve Red Bull sporcusu Carlos Sainz oturuyor.

KAMAZ MASTER LİDERLİĞİNİ KORUDU

Kamyon kategorisinde ise Kamaz Master’ın liderliği bitmeme ediyor. Dakar Rallisi’nde yeniden sonradan zirvede arazi düzlük Dmitry Sotnikov’un pilotluğundaki Kamaz Master, dokuzuncu adım böylecene da umumi klasmanda birinciliğini sürdürdü.

12 evreden oluşan 13 günce yolculuğun arkası sıra 15 Ocak 2021’de bitecek Dakar Rallisi’nde 10. adım Neom ile Alula ortada koşulacak. 583 kilometrelik adım engelleme kazanmak kabil Dakar Rallisi’nin hepsi heyecanı herhangi müşterek gündüz "RedBull.com/dakar" adresinde olacak.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1