DAKAR RALLİSİ'NDE İLK HAFTAYI STEPHANE PETERHANSEL ZİRVEDE TAMAMLADI

Kazanmak genişliğinde tamamlamanın da baş döndürücü çetince bulunduğu Dakar Rallisi'nde altıncı güneş heyecanı geride kaldı. Üst üstüne üstlük ikinci kat Suudi Arabistan'da meydana gelen yarışta ilk haftanın sonuç evresinde final çizgisine en güzel etap ile mevrut ad Red

DAKAR RALLİSİ'NDE İLK HAFTAYI STEPHANE PETERHANSEL ZİRVEDE TAMAMLADI

Dünyanın en sıkıca ve sakıncalı yarışı yerine onama edilen Dakar Rallisi bu yıl 43'üncü kat motosiklet sporları tutkunlarını ortak araya getiriyor. Sporcuların 13 güneş süresince kestirmece 7 bin 600 kilometre minval katedeceği Dakar Rallisi'nin altıncı haset tamamlandı. Kaysume ile Ha'il ortada geçilen 618 kilometrelik etabı, makine kategorisinde akıbet böke ve Red Bull sporcusu Carlos Sainz 5 zaman 38 bugün 27 saniyelik derecesiyle kazandı.

Carlos Sainz'ın galibiyeti ile ilk haftası tamamlanan Dakar Rallisi'nde güne umumi bölümleme önderi yerine süregelen Red Bull sporcusu Stephane Peterhansel de biricik günce araya ilk tam girmeyi başardı. İlk hafta böylecene ilk üç, Red Bull sporcularından oluştu:

1- Stephane Peterhansel

2- Nasser Al-Attiyah

3- Carlos Sainz

KAMAZ GEÇİLMİYOR

Kamyon kategorisinde ise geçilmez Kamaz Master'ın liderliği bitmeme ediyor. Etapları zirvede geçmeye bitmeme fail Kamaz Master pilotu Dmitry Sotnikov, altıncı güneş böylecene da zirvedeki yerini korudu. Sotnikov'un ekip arkadaşları Shibalov ve Mardeev de umumi klasmanda ikinci ve üçüncü tam toprak alıyor.

1- Kamaz Master - Dmitry Sotnikov

2- Kamaz Master - Anton Shibalov

3- Kamaz Master - Airat Mardeev

12 aşamadan oluşan 13 günce yolculuğun peşi sıra 15 Ocak 2021'de bitecek Dakar Rallisi'nde ferda istirahat haset yerine geçilecek. Dakar Rallisi'nin kâffesi heyecanı herhangi ortak güneş RedBull.com/dakar adresinde.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1