DAKAR RALLİSİ’NDE RED BULL SPORCULARI ZİRVEDE

Dakar Rallisi'nde yedinci hamle böylece Red Bull sporcuları araba kategorisindeki önceki 3 sırayı korudu. Üst fazladan ikinci kere Suudi Arabistan'da meydana gelen yarışta ikinci haftaya reis başlamış olan Red Bull sporcusu Stephane Peterhansel birinciliğini korurken, öteki Red Bull s

DAKAR RALLİSİ’NDE RED BULL SPORCULARI ZİRVEDE

Dünyanın en dayanıklı ve sakıncalı yarışı namına ikrar edilen Dakar Rallisi bu yıl 43. defa motosiklet sporları tutkunlarını birlikte araya getiriyor. Sporcuların 13 devir süresince tahminî 7 bin 600 kilometre minval büküm edeceği Dakar Rallisi'nin yedinci aşama tamamlandı. Ha'il ile Sakaka ortada geçilen 737 kilometrelik aşama böylece Red Bull sporcuları makine ve kamyon klasmanlarında zirveyi ellerinde tutuyor.

İkinci haftaya önder süregelen Red Bull sporcusu Stephane Peterhansel, yedinci aşamada ikinci sırayı elde ederken toplamda 26 zaman 36 bugün 50 saniye ile umumi klasmanda önderlik koltuğunda oturuyor. Bir öbür Red Bull sporcusu Nasser Al-Attiyah'ın Peterhansel'i 7 bugün 53 saniye geriden strateji etmiş olduğu makine kategorisinde üçüncülük ise Carlos Sainz'ın ellerinde.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1