DÜNYA KUPASI YOLUNDA SON İKİ MAÇ! İŞTE MİLLİLERİ KATAR'A GÖTÜRECEK İHTİMALLER

A Milli Takım, Letonya'yı 90+9'da Burak Yılmaz'ın attığı penaltı golüyle devirdi. Grupta artık son iki maça girilirken Ay-Yıldızlılar'ı 2022'de Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası'na götürecek ihtimallerde netleşti. Türkiye kalan iki maçı da kazanması durumunda Holland

DÜNYA KUPASI YOLUNDA SON İKİ MAÇ! İŞTE MİLLİLERİ KATAR'A GÖTÜRECEK İHTİMALLER

Norveç karşısında berabere kalarak grupta 2. olma fırsatını tepen A Milli Takım, Letonya'yı son saniye golüyle 2-1 mağlup etti ve Dünya Kupası umutlarını son maçlara taşıdı. Grupta artık son 2 maç kalırken Ay-Yıldızlılar'ı katara götürecek ihtimaller netleşti.

HOLLANDA'NIN İKİ MAÇTA DA PUAN KAYBETMESİ GEREKİYOR

G Grubu'nda lider konumda bulunan Hollanda'nın 19 puanı bulunuyor. Kalan 2 maçını da kazanması durumunda Türkiye, 21 puana yükselecek. Bu durumda Türkiye 2 maçını da kazanması durumunda, Hollanda'nın kalan 2 maçtan 1 puan çıkarmasını bekleyecek. Hollanda kalan maçlarda deplasmanda Karadağ'la ve sahasında Norveç'le karşılaşacak.

Dünya Kupası yolunda son iki maç! İşte Millileri Katar'a götürecek ihtimallerGrupta puan durumu

NORVEÇ SON MAÇINI HOLLANDA'YLA OYNAYACAK

A Milli Takım tüm maçlarını kazanması durumunda, grupta 2. sırada bulunan Norveç'in kalan 2 maçta 2 puan ya da daha fazla kayıp yaşamasını bekleyecek. Norveç bir sonraki maçını sahasında Letonya'yla, grubun son maçında ise deplasmanda Hollanda'yla karşılaşacak.

DÜNYA KUPASI'NA 3 TAKIM PLAY-OFF TURUNDAN KATILACAK

Avrupa elemelerinde gruplarını lider tamamlayan takımların doğrudan katılacağı FIFA Dünya Kupası'na katılacak diğer 3 takım ise play-off turu maçlarının ardından belli olacak. 10 grup ikincisi ve UEFA Uluslar Ligi'nde Dünya Kupası vizesi alamayan en iyi dereceye sahip iki takımın katılacağı play-off turu maçlarının ardından Avrupa Elemeleri son bulacak.


Dünya Kupası yolunda son iki maç! İşte Millileri Katar'a götürecek ihtimaller

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 02:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1