DÜNYANIN KITALARARASI TEK YARIŞINDA İLKLERİN SENESİ

Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu unvanını taşıyan ve World Athletics tarafından altın kategoride gösterilen N Kolay İstanbul Maratonu 8 Kasım Pazar günü, tarihinde ilk kez Avrupa'dan Asya'ya koşularak gerçekleştirilecek.

DÜNYANIN KITALARARASI TEK YARIŞINDA İLKLERİN SENESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenecek olan N Kolay 42. İstanbul Maratonu, 8 Kasım Pazar günü koşulacak. Geçmiş yıllardan farklı olarak bu yıl pandemi önlemleri kapsamında Yenikapı'dan start alacak koşuda, tarihinde ilk kez istikamet Avrupa'dan Asya yönüne doğru olacak.

İstanbul'un marka değerini yükselten ve uluslararası düzeyde tanıtımında önemli rol oynayan 42. İstanbul Maratonu pandemiye dair tüm etkinlik tedbirleri alınarak, yüksek hijyen standartları ve 4 bin kişilik kısıtlı kontenjanla parkura çıkacak.

42. yılında pandemi tedbirleri kapsamında yalnızca 42K kategorisinde ve kısıtlı kontenjanla gerçekleştirilecek olan maratonda yer alamayacak sporseverler için Türkiye'nin en kapsamlı sanal koşusu da 'Tek başına bizimle koş' sloganıyla hayata geçirilecek.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1