ESAT DELİHASAN: SEKİZ KATEGORİNİN TAMAMINDA OLİMPİYAT VİZESİ EDİNMEYİ HEDEFLİYORUZ

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Delihasan, 2021 yılına ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda rengi ne olursu olsun madalya doğrultmak istediklerini belirterek, "Sekiz kategorinin tamamında olimpiyat vizesi edinmeyi hedefliyoruz." dedi.

ESAT DELİHASAN: SEKİZ KATEGORİNİN TAMAMINDA OLİMPİYAT VİZESİ EDİNMEYİ HEDEFLİYORUZ
Ankara

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, 2 Temmuz 2018'de başlamış bulunan kota müsabakalarında hedeflerini iri seviyede gerçekleştirdiklerini söyledi.

2021 yılı düşüncesince anne hedeflerinin 2020 Tokyo Olimpiyatları olacağını özetleyen Delihasan, "Önümüzdeki aylarda yapılacak kota müsabakalarında sekiz kategorinin tamamında olimpiyat vizesi edinmeyi hedefliyoruz. Karate branşı adına olimpiyatlarda maksadımız rengi ne olursa olsun ülkemize madalya kazandırmak. Türkiye'de evren ve Avrupa Şampiyonaları'nda kadro şeklinde hanımlar ve beylerde böke ihtimalî birlikte tane alan karate. Bu başarılarımızı Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda taçlandırmak istiyoruz." niteleyerek konuştu.

"2020 yılının önceki aylarındaki organizasyonlarda muvaffakiyet geleneğimizi sürdürdük"

Delihasan, evren karatesindeki Türkiye gerçeğini bundan sonra her insanın benimseme ettiğine dikkati çekerek, "Avrupa'dan Güney Amerika’ya nice diyar ulusal takımımızla kuma dinlenme kampı gerçekleştirmek istiyor. Ukrayna ile geçtiğimiz sene Antalya’da birlikte dinlenme kampı gerçekleştirdik. Diğer talepleri müstevli zımnında erteliyoruz. Antrenör ve sporcularımızın taşınmazlar haricinde meydana getirdiği terbiye ve seminerlerin aşırı iri nazarıitibar görmesi de Türk karatesi açısından aşırı sevindirici." ifadelerini kullandı.

Göreve başladıkları önceki günden buyana gelişigüzel devir sürdürülebilir başarıyı hedeflediklerini vurgulayan Delihasan, şu şekilde bitmeme etti:

"2019 yılını evren listesinde önceki tam bitiren Türk karatesi 2020 yılının önceki aylarında planlı organizasyonlarda da muvaffakiyet geleneğini sürdürdü. 2020 yılının önceki organizasyonu bulunan ve Tokyo 2020 düşüncesince kota puanı sağlayan Karate 1 A Serisi'nin Santiago aşamasında ulusal karatecilerimiz, dört altın, üç sim ve iptidai tunç madalya kazanmayı başardı. Milli takımımız gine 24-26 Ocak tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris'te meydana getirilen Karate 1 Premier Lig'in önceki ayağını da dört altın, birlikte sim ve dü tunç madalya ile bitirdi."

"Mayıs kocaoğlan başlangıcında on-line kata turnuvası yaparak birlikte ilki gerçekleştirdik"

Esat Delihasan, karatede sezonun en ehemmiyetli organizasyonlarından bulunan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda organizasyonun en aşırı madalya elde eden ülkesinin Türkiye bulunduğunu söyledi.

Söz konusu şampiyonaya 54 ülkeden bin 157 sporcunun katıldığını anımsatan Delihasan, "7-9 Şubat tarihleri ortada Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de planlı şampiyonada ulusal takımımız, altı altın, üç sim ve altı tunç madalya kazandı. Bu şampiyonada hem umumi klasmanda önceki sırayı aldık, bununla beraber organizasyonun en aşırı madalya elde eden ülkesi olduk." değerlendirmesinde bulundu.

Türk sporunun en enerjik federasyonlardan biri olduklarını vurgulayan Delihasan, şunları kaydetti:

"Mayıs kocaoğlan başlangıcında on-line kata turnuvası yaparak birlikte ilki gerçekleştirdik. Ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında evren karatesinin normalleşme dönemindeki önceki turnuvası bulunan Türkiye Kata Şampiyonası'nı düzenledik. Bu aranjman zımnında Dünya Karate Federasyonu, 'başarıyla tamamlandı' laflarıyla Türk karatesinin birlikte ilki gerçekleştirdiğini resmi internet adresinden duyurdu. Türkiye Karate Federasyonu, 27-30 Ağustos tarihlerinde de Sakarya'da düzenlemiş olduğu Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonası ile birlikte kat şimdi kâffesi dünyaya kalıp oldu."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1