FATİH TERİM: İRFAN CAN’I İSTİYORUZ

Galatasaray, Süper Lig’in 18’inci haftasında evinde Gençlerbirliği’ni 6-0 yenmiş etti. Karşılaşma sonrası dü grup beceri direktörü açıklamalarda bulundu.

FATİH TERİM: İRFAN CAN’I İSTİYORUZ

Mücadelenin arkası sıra planlı matbuat toplantısında değerlendirmelerde mevcut Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, “Özellikle pandemi çağında ve ulusal takımlardan dönüşlerde en iri darbeleri tığ yedik. 10-11 oyuncumuzu kaybettik. İki defa 11 fevk fazladan çıkaramıyoruz. Açıkçası bugün Emre’yle bu arada 3 ölçülü sahamız vardı, hepsini de sahaya sürdük. Eksik kaldığımız yıllarda kimsenin aklında, hayalinde sıfır oyunculara ayrı ayrı roller vererek, düpedüz nice maçı hakeza oynadık. Herhalde kimsenin aklına hayaline gelmeyecek mevkilerde, gelmeyecek isimler. Artık yerel ecnebi mevzusu da kapanmıştır, 7 Türk ile oynadığımız için. Oyuncularımı kutluyorum, aşırı güzel oynadılar. Sonradan giren, önceleri oynayan herkesi kutlama ediyorum. Gençlerbirliği’nin de oynama isteğini takdirle karşılıyorum” diyerek konuştu.

“CANLA BAŞLA OMAR’IN YANINDAYIZ”

Omar hesabına da mütekellim Terim, “Omar bizim düşüncesince aşırı altın ortak oyuncumuz. İnşallah en çelimsiz müddette hem sağlığına bununla birlikte formasına kavuşur. Canla başla çoğumuz yanındayız. İnşallah bu işi başaracak. Tabii onun eksikliğini Martin ve Şener’le kapatacağımızı düşünüyorum. Bugün Şener de namına şen sakin biçim verebileceğimizi gösterdi bozulmamış olsun. Onu da Emre Taşdemir’i de tesit etmek lazım” açıklamasında bulundu.

“YÖNETİMİN DEDİĞİ DOĞRUDUR”

Finansal Fair-Play dair şimdi ilkin icra ettiği açıklamada hanuman ayında bu durumun biteceğini tamlayan Terim, “Ben 4 haftadır matbuat toplantısı yapamadığım düşüncesince televizyonlara çıkamadığım düşüncesince herhalde az buçuk yadırgadım mikrofonu. Kayıtlara geçmesi düşüncesince söylüyorum; yönetimin dediği doğrudur. Sezon sonu söylemem lazımdı. Kayıtlara hakeza geçerse sevinirim. Elimizden gelenin fazlasını yapmamıza bariyer değil bu. İmkanlar fazlayken üzere ortak boyut yok. Namüsait şartlara karşın yönetiminizin şimdi da güzel işler yapacağına inanıyorum” dedi.

“İRFAN CAN’I İSTİYORUZ”

“İrfan Can’ı istiyoruz” diyen Terim, “İrfan Can’ın da bizi istediğini biliyoruz. Önemli, genç, tecrübeli, becerikli ortak oyuncu. Sayın Başkanımız, Göksel başkanla görüştüler Abdurrahim Bey lakin daha elbette bedava alınacak ortak son değil. Daha resmi görüşmeler bitmeme edebilir. Bunlar oldukça doğaldır, kabil imkânsız konuşuruz lakin bundan hakeza şimdi resmi, ağırbaşlı şeyler yapmalıyız” biçiminde konuştu.

“BİZ ARTIK GERİ DÖNÜŞÜ OLAN OYUNCULARA YATIRIM YAPIYORUZ”

Skorla transferin ortak bağı olmadığına nazarıitibar çekici deneyimli uran adam, şunları kaydetti:

“Bundan 3-4 devir ilkin de 4-3 aşınmış olduk. Teknik adamlar, yöneticilerle tasar yaparlar. Bunu sezona yayarlar, gereksinimleri bulunduğu devir da söylerler ve güruh yaparlar. Biz bunu yapıyoruz herhangi ortak zaman. Temmuz ayına baktığımızda ilkin ölçülü bölgemizde resmi, özgün mevkisi ölçülü yakut bulunan oyuncularda eksikliğimiz vardı. Üçünü ansızın sürdüm bugün sahaya. Emre bugün verdiğim rolde hiçbir oynamamıştı. Biz bundan hakeza art dönüşü bulunan oyunculara envestisman yapıyoruz. Yoksa 6-0 dehşetli ortak meal lakin eksiklerimiz göremeye bariyer ortak son değil. Bize sayaç kökeninden buyana başlamış bulunan bu süreçte ihtiyacımızı aşırı kemiksiz şekilde belirledik. Biz verdik bu listeyi. Mesut’a erişince de Mesut ehemmiyetli ortak oyuncu. İsmi de aşırı iri ortak oyuncu. umut ederim bizlere mevrut oyuncularımızın da aşırı iri işler yapacağına, ehemmiyetli esame olacağına inanıyorum. Onun düşüncesince 15-20 çağımız var, bakalım neler olacak. Ne mağlubiyetin, ne 6-0’ın transferle birlikteliği yok. Bu planlamanın ortak sonucudur.”

Cezalı bulunduğu maçlardaki takımın performansının sorulması hesabına ise Terim, “Açıkçası cezalı olduğum maçlarda pandemi çağında doğrusu hemen kulübede, soyunma odasında olmamak oluyor. Tabii burada asistan antrenörlerimin hakkını da özgülemek lazım. Yokluğumu hiçbir artamadılar. Gayet güzel yönettiler. Onun düşüncesince bu performansı onlara borçluyuz” dedi.

“BİZ YABANCILI YABANCISIZ OYNAMAYA ALIŞKINIZ”

Bugün sahaya 7 Türk ile çıkmalarını da değerlendiren deneyimli uran adam, “Esasında bizim 10-11 yabancıyla çıktığımız zamanlarda; Bizle ait bu kritiği gerçekleştirmek aşırı butlan olur, tığ biricik Avrupa şampiyonuyuz. 4 yabancımız vardı sahada. Biz yabancılı yabancısız oynamaya alışkınız. Türkiye’nin en ortak tomar böke olan, en ortak tomar yürek düzlük kulübüyüz. Biz bunları yabancılarla almadık, onların da emeği evet lakin hem başkaları hem Türklerle aldık. Bu akla yatkın ortak akım değil. Bu düşünceyi ego Türkiye ayak topu direktörüyken de verdiğimde söyledim. Bizim üzerimizden bundan hakeza sonuçsuz tartışmaları yapmamak gerekir” biçiminde konuştu.

“6-0 KAZANDINIZ NE KONUŞUYORSUNUZ DEĞİL 0-0 DA OLABİLİRDİ”

Karşılaşmanın hakemi hesabına da eleştirilerde mevcut Fatih Terim, “Öncelikle, ‘Muhammed'i nakil buyurmak istiyoruz’ dedim. ‘Muhammed’den kastım Mısır’da oynayan Muhammed Mustafa’yı kastediyorum. Bu kusur anlaşılmayı en herşeyden ilk olarak halledelim. İkincisi ise bizim pakt şekilde karşılaşma öncesi, karşılaşma sonrası ortak alışkanlığımız yok, konuşmayız. O sebepten 6-0 kazandık neyin hakemini konuşalım değil. Arda’ya meydana getirilen kelle pozisyonun hiçbir arı olmadığını VAR’ın görmesi lazım, çağırması lazım. Nasıl kabil anca ortak şey. Taylan’a meydana getirilen hareketler var. Seri’yi attılar Konya maçı. Tek al anaç yiyici biziz herhalde bilekten. Ya 6-0 kazanmışsınız, ne konuşuyorsunuz… 0-0 da olabilirdi. Taylan’ın dü kıta bileğine var, uyarı bulunmayan VAR yok. Arda’ya da yok. Bizim burada aşırı ağırbaşlı imkanlarımız var. Maç çabucak da seyredebiliyoruz. Bir de durdurulan pozisyon. Biz bunun ofsayt olanında Muslera’nın ayağı kırıldı Rize’de. Rica ediyorum az buçuk şimdi hassas, az buçuk şimdi tetik olurlarsa sevinirim” diyerek konuştu.

“FALCAO FAYDALI OLAMADIĞI İÇİN HERKESTEN FAZLA RAHATSIZ”

Falcao hesabına mevrut soruya ise Terim şu şekilde cevap verdi:

“Falcao ehemmiyetli ortak isim. mühim ortak marka. Talihsizlikler yaşıyor. Ben müsaade verdim kendisine, İspanya’da otama görecek. Hem karakterli ortak topçu bununla birlikte güzel ortak insan. İnanıyorum ki ve biliyorum ki herkesten ortak tomar erinçsiz yarayışlı olamadığı için. Bu hesaplamalar hiçbir akla yatkın değil. Tamam oynadığı oynamadığı hiçbir ehemmiyetli değil lakin Falcao ile ortak konuşma yaptık gitmeden önce; bu biçim herhangi ortak devir onundur lakin ayrıksı ortak düşünceyi de olursa hürmet duyacağız. Bizim altın ortak oyuncumuzdur, oynasa da oynamasa da.”

MUSTAFA KAPLAN: CAMİAMIZI ÜZDÜK

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan ise icra ettiği açıklamada, “Fazla konuşacak ortak nesne yok. Beklemediğimiz ortak sayı evet bizim için. Biz ümitli gelmiştik lakin er gol maneviyat ve güdeleme şekilde bizi geriye itti. Sonra ferdî yanlışlar bu mağlubiyete faktör oldu. Biz önümüzdeki maçlara bakacağız. Bir ahir maçları fikren Arda, Daniel ve Sefa’yı oyundan kabul buyurmak mecburiyetinde kaldık. Altyapıdan aktör oynattık. Üzdük camiamızı, bunu unutup Karagümrük maçına bakacağız bugün istediklerimizi yapamadık. Bu da bizlere ibret olur. Rakibi kutlama ediyorum” dedi.

“O BİR YILDIZ OLACAK”

Takım şekilde esbak maçlardaki üzere oynamadıklarını tamlayan Kaplan, eleştirilen ve 6 gol giyen kaleci Übeyd hesabına ise “Kalecimizle ait şurası söyleyeyim; İlk müsabakasını oynadı, icap istemez heyecanı vardı. Erken gol de onu art itti. Biz Übeyd’e güveniyoruz. İleriki vakitlerde aşırı faydalanacaktır kulübümüz. Çok güzel ortak kaleci. Daha da güzel olacak. Bugünkü yanlışlar ehemmiyetli değil, o ortak kuzey olacak, icabında onunla da bitmeme ederiz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 23:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1