FATİH TERİM: KAZANIP İŞLERİ YOLUNA KOYMAK ÇOK DAHA KOLAYDIR

Fatih Terim, “puan kazanıp işleri yoluna koymak daha iyidir. Kaybedip işleri yoluna koyacağınıza, kazanıp işleri yoluna koymak çok daha kolaydır. Onun için bu işler böyledir. Kaybedersiniz iyi oynarsınız, haksızsınız. Kazanırsınız iyi oynamazsınız yine haksızsınız. Onun i

FATİH TERİM: KAZANIP İŞLERİ YOLUNA KOYMAK ÇOK DAHA KOLAYDIR

Süper Lig’in 7’nci haftasında Galatasaray sahasında MKE Ankaragücü’nü 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

Gelecek maçlarda daha iyi olacaklarını belirten Fatih Terim, “Asıl olan 3 puanı kazanmamız. Galatasaraylıları iyi tanırım. Beklentileri çok değişiktir. Zengin gol pozisyonları, daha etkili oyun ister. Bugün zaman zaman etkili organizasyonlar yaptık. Gol olmaması mümkün değil. 3 puanın kazanmanın öncelikli olduğu günlerdeyiz. Kaçan puanların telafisi yoktur ama oynanmayan oyunların telafisi vardır. Bu hoş gördüğüm manasına gelmesin. Herkesin herkese kafa tuttuğu bir lig oynuyoruz. Akılda olmayan sakatlıklar, değişikliklere zorladı. Buna rağmen 4-5 tane net pozisyonlarımız var. Çok güzel pozisyon yakaladık. Ali Sami Yen’de herkesin beklentisi rakibi kapatıp, çok daha etkili bir oyun oynamamız. Bugün 3 puanı hanemize koymamızın sevincini yaşayalım. Daha iyi maçlar oynayacağız inşallah" ifadelerini kullandı.

“PUAN KAYBETMEMEK ÖNEMLİ”

Puan kaybetmemenin önemine dikkat çeken Terim, “Seneye gerek defansif gerekse hücumda iyi başladık. Ama zaman zaman bunları yaşayacağız. Burada puan kaybetmemek önemli. Eksik oynadık zaman geldi. Lüzumsuz puanlar da kaybettik. Bunun tedirginliği de var takımın üzerinde. Bu da bazen zor duruma sokuyor" dedi.

“DİAGNE’DEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK”

Diagne’den beklentilerinin yüksek olduğunu söylerken tecrübeli teknik adam, şöyle konuştu:

“İnşallah o da daha iyi oynar.”

“AVRUPA İLE MAKAS DAHA DA AÇILACAK”

Avrupa futboluyla makasın daha da açılacağının altını çizen Terim, şu ifadeleri kullandı:

"Ben son 1,2 senedir 'Avrupa ile aramızda makas açılıyor' cümlesini kuruyorum. Bunu söylerken bir şeyi işaret ediyorum. Makas daha da açılacak. Ekonomik anlamda, idari anlamda da açılacak. Dolayısıyla teknik anlamda da açılıyor. Her geçen gün daha zorlaşacak. Hiç kolay değil. Benim adıma sürpriz değil. Daha evvel böyle bir tespitte bulunduğum için.”

“KAZANIP İŞLERİ YOLUNA KOYMAK ÇOK DAHA KOLAYDIR”

Kazanarak işleri yoluna koymanın daha kolay olduğunu dile getiren Terim, "3 puan kazanıp işleri yoluna koymak daha iyidir. Kaybedip işleri yoluna koyacağınıza, kazanıp işleri yoluna koymak çok daha kolaydır. Onun için bu işler böyledir. Kaybedersiniz iyi oynarsınız, haksızsınız. Kazanırsınız iyi oynamazsınız yine haksızsınız. Onun için ikisini birden yapmaya özen göstereceğiz. Onu da çok yaptık. Galatasaray takımı yine yapar. Şuraları kayıpsız geçmek önemliydi" dedi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1