Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş aralarında hangi oyuncuları transfer edebilir?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim; "Kendi içimizden halledemediğimiz sürece dışarı bakıyoruz..."

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş aralarında hangi oyuncuları transfer edebilir?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in "Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor kendi içinde sirkülasyon yapabilirse zaten dışarıdan oyuncu almayız. Biz vermiyoruz, onlar vermiyor, oraya gitme diye mukavelesine madde koyuyoruz. Bizde başarılı olmayan oyuncular her takıma gidebilmeli. Bu durum ekonomik de değil, mantıklı da değil. 'Biz de başarılı olmadı, orada oldu mu' korkutuyor? Aşı tutmamıştır. Kendi içimizden halledemediğimiz sürece dışarı bakıyoruz. Bunu bir kırabilirsek... Bende diyelim ki 3 santrfor, 2 bek, 4 orta saha var. Verebilirim gitmek istiyorsa. Bunu kendi içimizde halledebilirsek çok iyi olacak." sözleri gündem yarattı.

Bu sözlerin ardından editöryal ekibimizle, 'hangi futbolcu, hangi takıma gidebilir' üzerine düşündük ve ortaya şöyle bir sonuç çıktı:

OZAN TUFAN - GALATASARAY - MERKEZ ORTA SAHA

Fernando, Donk ve Selçuk İnan'la tutmaya çalıştığı orta sahasına oyunu iki yönlü oynayabilen bir isim daha arayan Galatasaray, Fenerbahçe'nin kadrosunda düşünmediği Ozan Tufan'ı transfer edebilir. Fatih Terim'in Milli Takım'dan da tanıdığı Ozan, sarı kırmızılı takım da Bursaspor'daki günlerine dönebilir.

ATIBA - GALATASARAY - MERKEZ ORTA SAHA

Tıpkı Ozan Tufan gibi Atiba da Galatasaray için bir alternatif. Şu anda bonservisi de elinde ve Beşiktaş'tayken orta sahanın merkezini defansif yönde tek başına kontrol edebiliyordu. Galatasaray'da da Fernando'nun daha efektif kullanılmasını sağlayabilir.

NEGREDO - FENERBAHÇE - FORVET

Fenerbahçe'nin yeni sezonda oynayacağı 3'lü forvet yapısı içerisinde hareketli yapısı ile Negredo ilginç bir isim olabilir. Asistçi özelliğiyle de Ayew, Valbuena ve Giuliano gibi isimleri de besleyebilir.

LIONEL CAROLE - FENERBAHÇE - SOL BEK

İsmail Köybaşı ve Hasan Ali Kaldırım'dan memnun olmayan Fenerbahçe, Galatasaray'ın elden çıkarmak istediği Lionel Carole'ü düşünebilir. Cocu'nun 4-3-3'ün de Carole gibi ileri çıkmayı seven bir bek, beklentileri karşılayabilir.

YOUNES BELHANDA - BEŞİKTAŞ - 10 NUMARA

Talisca sonrası aradığı 10 numarayı henüz bulamayan Beşiktaş, oyunu daha yavaş oynayan ancak ince ve savunma arası paslarıyla dikkat çeken Belhanda'yı düşünebilir. Sosa'lı günleri hatırlatan bir oyuna uygun gibi görünüyor.

EREN DERDİYOK - BEŞİKTAŞ - FORVET

Elinde Love, Negredo ve Larin gibi forvetler olmasına rağmen yeni bir forvet arayan ve Umur Nayır'la anlaşan Beşiktaş için Eren Derdiyok da bir alternatif olabilir. Özellikle yedek kulübesini güçlendirip, kupa maçlarında forma şansı bulabilir.

OZAN TUFAN - BEŞİKTAŞ - DEFANSİF ORTA SAHA

Şenol Güneş, Atiba'nın boşluğunu doldurmak için Ozan Tufan'ı savunmacı bir rolle orta sahada kullanabilir. Fenerbahçe'ye gitmeden önce Beşiktaş'ın da gündeminde olan Ozan Tufan, Bursaspor'da 6 numarada da oynuyordu.

VALBUENA - BEŞİKTAŞ - 10 NUMARA

Beşiktaş'ın aradığı 10 numara Fenerbahçe'nin Fransız orta sahası Mathieu Valbuena da olabilir. Özellikle Marsilya döneminde 10 numara pozisyonunda oynayan Valbuena Şenol Güneş'in elinde farklı bir oyuncuya dönüşebilir.

MAICON - FENERBAHÇE - STOPER

Luciano, Lugano, Kjaer, Bilica gibi sert ve lider savunmacı eksikliği yaşayan Fenerbahçe, Galatasaraylıların memnun olmadığı Maicon'la bu boşluğu doldurabilir.

KAMENI - BEŞİKTAŞ - KALECİ

Fabri'yi Fulham'a satan ve kaleci arayan Beşiktaş, Fenerbahçe'nin Berke Özer'i transferinin ardından elden çıkarmayı düşündüğü Kameni'yi değerlendirebilir. Kamerunlu kalecinin Beşiktaş'ta birinci kaleci olmasa da Fenerbahçe'deki gibi Tolga'yla birlikte değişmeli bir şekilde forma giyebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı