FENERBAHÇENİN TRANSFER ETTİĞİ MİN-JAE KİMİ HOCASI ANLATTI!...

Fenerbahçenin yeni transferi Güney Koreli stoper Min-Jae Kim, herkesin merak ettiği isimlerden biri...Hakkında övgü dolu yorumlar yapılırken eski takımındaki antrenörü Zoran Jankovic, Min-Jae Kim için önemli detaylar verdi.

FENERBAHÇENİN TRANSFER ETTİĞİ MİN-JAE KİMİ HOCASI ANLATTI!...

Fenerbahçe 'nin yeni transferi Güney Koreli stoper Min-Jae Kim hakkında detayları eski antrenörü verdi. Çin ekibi Beijing Guoan'da Slaven Bilic'in yardımcılığını yürüten Zoran Jankovic, 24 yaşındaki ismi beIN Sports'a anlattı.

"Seviyesi Çin Ligi'nin üstündeydi"

"24 yaşında olmasına rağmen ben onun kadar iyi bir savunmacıyla az karşılaştım. Seviyesi Çin Ligi'nin üstündeydi ve Avrupa'nın elit kulüplerinde oynayabilecek bir seviyedeydi. Sahada sanki alt yaştan oyuncularla oynuyormuş kadar rahat ve sorunları kolaylıkla çözüyor"

Üçlü savunmada nasıl bir performans verir?

"Biz takım olarak üçlü savunma kullanmıyorduk ancak zeki bir oyuncu ve özellikleriyle problem yaşamayacağını düşünüyorum."

Artıları ve eksileri

"Oyun görüşünü çok beğeniyorum. Topu ayağına aldığında oyunu iyi okuyor ve topu doğru isimle buluşturuyor. Uygun pozisyonda birini bulamazsa savunmadan topla çıkmayı tercih ediyor. Hava toplarında da etkili bir oyuncu. En büyük eksisi ise rahatlığı. Etrafındakilerden üstte olduğunu bilmek onu bu rahatlığa sevk edebiliyor ve takımın kalesinde pozisyona sebep olabiliyor."

"Fenerbahçe çok büyük bir iş başardı"

"Kim, Porto ile görüşme halindeydi. Tottenham ve Juventus scoutları onu izlemeye geliyordu. Fenerbahçe'nin nasıl yaptığını bilmiyorum ama çok büyük bir iş başardı. Yakında onu siz de çok iyi tanıyacaksınız."

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2021, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1