FIBA AVRUPA YÖNETİM KURULU KARARLARINI AÇIKLADI

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Avrupa Yönetim Kurulu'nun 2019-2023 yılları arasındaki görev döneminin 8. toplantısı, video konferans yoluyla gerçekleştirildi. Kurul, korona virüs salgınının Avrupa'daki basketbol operasyonlarını nasıl etkilemeye devam ettiğini, en öne

FIBA AVRUPA YÖNETİM KURULU KARARLARINI AÇIKLADI

FIBA Avrupa'nın arzusu bir an önce müsabakalara devam etmek olsa da, yerel yönetimler tarafından yapılan, seyahat dahil, mevcut kısıtlamalar, müsabakaların planlanmasını ve organizasyonunu karmaşık hale getirdiği belirtildi. Bu bağlamda, kurul dikkatli bir değerlendirmeden sonra, şu kararları aldı:

Kadınlar Avrupa Ligi (EuroLeague)

Kadınlar EuroLeague'de yer alan bütün kulüpler ve ilgili ulusal federasyonlarla, takımların seyahat etmesi için devlet istisnalarına ilişkin çözümler üzerinde çalışmak üzere bir toplantı düzenlenecek. Toplantıda, belirli protokolü takiben, elemelerin, başlangıçta planlandığı gibi, eylül ayı sonunda ve normal sezonun ekim ortasında başlaması konusu konuşulacak.
Durum günlük olarak değerlendirilmeye devam edilecek ve her zaman olduğu gibi, ayarlamalar katılan sporcuların sağlığı ve güvenliği en yüksek öncelik olarak dikkate alınarak yapılacaktır.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul