FIBA TURNUVALARINDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYDE

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Oyuncular Komisyonu, FIBA Kadınlar Basketbol Avrupa Şampiyonası (EuroBasket) 2021 Elemeleri ve yakında başlayacak olan FIBA Erkekler Kıtasal Kupa Elemeleri öncesinde güvenliğin önemini vurguladı.

FIBA TURNUVALARINDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYDE

Amsterdam (Hollanda), Kandiye (Yunanistan), İstanbul (Türkiye), Odivelas (Portekiz), Riga (Letonya) ve Saraybosna'da (Bosna Hersek) 6 korumalı turnuvada, 12-15 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşmekte olan FIBA Kadınlar EuroBasket 2021 Elemeleri, önümüzdeki dönemler için sıkı korona virüs protokollerinin benimseneceği FIBA'nın milli takım müsabakalarının geri dönüşünü işaret ediyor.

FIBA Oyuncular Komisyonu üyeleri Ilona Korstin, Hamchetou Maiga Ba, Marko Milic, Yegor Meshcheriakov, Yuko Oga Marie-Eve Paget ve Nikos Zisis'in yer aldığı bir video ile elemelerde yer alacak oyunculara, antrenörlere ve çalışanlara güvenli bir ortam sağlamak için alınan önlemlerin anlatıldığı fanus formatı tanıtıldı.
Bu ihtiyati önlemler, Dünya Sağlık Örgütü ile görüştükten sonra FIBA Tıp Komisyonu tarafından geliştirildi. FIBA ayrıca tüm katılan federasyonlar ve her merkezin ev sahiplerinin ilgili hükümet departmanlarıyla yakın bir şekilde çalışmayı sürdürmektedir.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1