FRANCESCO FARİOLİ: TÜRK YA DA YABANCI OYUNCU YOKTUR, OYUNCUNUN...

Süper Ligin ilk haftasında VavaCars Fatih Karagümrük sahasında Gaziantep FKyı 3-2 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Farioli basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

FRANCESCO FARİOLİ: TÜRK YA DA YABANCI OYUNCU YOKTUR, OYUNCUNUN...

Lige 3 puanla başlamanın önemine dikkat çeken VavaCars Fatih Karagümrük Teknik Direkötörü Francesco Farioli, "Sezonun ilk maçı olması nedeniyle 3 puanla başlamak çok önemliydi. İlk 15-20 dakikayı değerlendirdiğimizde maça iyi başladığımızı söyleyebilirim. Ama sonrasında düzeltmemiz gereken şeylerin olduğu bir maç oldu. Bu nedenle öğretici bir maç oldu. Daha iyi bir noktaya gideceğiz, yolumuzun uzun olduğunu söyleyebilirim. Genel olarak oyuncuların performansından memnunum. Bazı oyuncuların istenilen form düzeyine gelmeleri için çalışacağız. Genel olarak değerlendirirsek, lige 3 puanla başlamak en önemli şeydi" diye konuştu.

"TÜRK YA DA YABANCI OYUNCU YOKTUR, OYUNCUNUN İYİSİ YA DA KÖTÜSÜ VARDIR"

Yabancı kuralı hakkındaki düşüncelerini de aktaran Farioli, "Yeni kural nedeniyle 3 Türk oynatmak zorundayız. Bazı pozisyonlarda yabancı oyuncuları kullanıyorum ve bugünkü oyun planında Efe, Erhun ve Kerim'i başlatacak bir program belirlemiştik. Efe daha fazlasını beklediğimiz bir oyuncu. Üzerine daha çok koyarak katkı yapan bir oyuncu. Jimmy oyuna çok iyi girdi. Gerekli yardımı yaptı. Çok Kerim çok mücadele etti ve elinden gelenin en iyisini yaptı. Erhun da çok iyi işler yaptı. Kural bu ve bununla birlikte oynamak zorundayız. Burada dikkat etmemiz gereken nokta, yabancı sayısı ve Türk oyuncu sayısını kurgularken dikkat etmemiz gerekiyor. Kural açıklandığı günden beri söylediğim bir şey var, Türk ya da yabancı oyuncu yoktur, oyuncunun iyisi ya da kötüsü vardır" ifadelerini kullandı.

"BECEREBİLİRSEK 2 TRANSFER DAHA YAPACAĞIZ"

2 ismi daha kadroya katmak istediklerini dile getiren Farioli, "Geçen sene açıkçası Sobiech, Borini, Lens ve Ndao'yu kullanıyorduk. Bu sene bazı oyuncular gitti. Borini sakat. Ama bu sene de üzerine daha iyi takviyeler yaparak güçlendirmeye çalıştık ve bunun da meyvelerini alacağız diye düşünüyorum. Becerebilirsek 2 oyuncu daha aramıza katacağız. Bunu da yaparsak hücum gücünü yukarıya çekebiliriz. Şimdi gelen oyuncuların çok katkıları oluyor. Bugün Ahmed Musa sadece hücum değil defansta da katkı verdi, Kerim Frei çok mücadele etti, Pesic fiziksel olarak en iyi durumunda değil belki ama o da kendi formunu buldukça daha fazlasını verecektir" dedi.

"TARAFTARIMIZI ÖZLEMİŞTİK"

Taraftarların tribünlere dönmesinden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Farioli, "Çok mutluyum. Futbol taraftarla olduğu zaman ve özellikle bizim Karagümrük taraftarımızın enerjisini hissettiğimiz zaman itici bir güç oluyor. Uzun süredir taraftardan yoksunduk. Dönmeleri çok önemliydi. Bizi desteklemekten vazgeçmediler ve düştüğümüz anlarda itici güç oldular. Haftalar geçtikçe sayı olarak artarak katlanacağını düşünüyorum. Taraftarımızı özlemiştik. Bir mesaj da artık pandemiye veriliyor. İnsanlar artık sosyal hayata karışıyorlar. Ümit ediyorum ki pandeminin sonlarına doğru gidiyoruz. Çok mutluyuz" şeklinde konuştu.

DHA


Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 22:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1