GALATASARAY'DAN OĞULCAN ÇAĞLAYAN AÇIKLAMASI: TAHKİM KURULU'NA BAŞVURACAĞIZ

Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun (UÇK) Oğulcan Çağlayan için almış olduğu değişmeyen ile ilgilendiren Tahkim Kurulu'na başvuracağını açıkladı.

GALATASARAY'DAN OĞULCAN ÇAĞLAYAN AÇIKLAMASI: TAHKİM KURULU'NA BAŞVURACAĞIZ

Galatasaray'dan meydana getirilen açıklamada şu ifadeler arazi aldı: "Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) 5.12.2020 tarihinde A ekibi futbolcumuz Oğulcan Çağlayan ve Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. aleyhine Rizespor Futbol Yatırımları San. Tic. A.Ş. kabilinden oluşturulan davada aşağıdaki kararları vermiştir.

1. Rizespor'un transferde Galatasaray’ın ayartan pakt bulunduğunun tespiti talebi reddedilmiştir.

2. Feshin nahak yere dağıtma olduğuna hükmedilerek davalıların 1.200.000 Euro ödence ödemesine ve Oğulcan Çağlayan'a altı resmi müsabakadan men cezası verilmesine değişmeyen verilmiştir.

UÇK sonuncu değişmeyen mercii olmayıp Galatasaray ve Oğulcan Çağlayan ahbaplık ve teamüllere karşıt haksız, aşırı taraflı birleştirme ve tartışılacak bu kararların kaldırılması düşüncesince halkoyu bilgilendirilerek, hukuka bulunan itimatı bünye düşüncesince TFF Tahkim Kurulu ve gerekmesi biçiminde başka adli kurumlara itirazda bulunacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü yerinde davalarında çalışanları ve sporcularının sonuna derece herhangi bir devir banko birlikte olacaktır."


Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1