Galatasaray - Fenerbahçe maçı kaç kaç?

Galatasaray - Fenerbahçe canlı izle. Süper Lig'de dev derbi Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya .

Galatasaray - Fenerbahçe maçı kaç kaç?

CANLI ANLATIM | Galatasaray 2 - Fenerbahçe 2  MAÇ BİTTİ

Yorum

Maç bitimi orta sahada Galatasaraylı ve Fenerbahçeli oyuncular arasında bir arbede çıkıyor. Hakem Fırat Aydınus VAR sisteminden pozisyonu inceliyor.

90'

Yorum

Karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus maçı bitiren düdüğünü çalıyor.

90'

Engellenen Şut (Fenerbahçe)

Roberto Soldado ceza sahası yayından çektiği şut Galatasaray savunmasından dönüyor. Hasan Ali Kaldırım'ın önünde kalan topta içeriye Ayew'e doğru orta yapıyor fakat Ömer Bayram topu son anda kornere çeliyor.


Fenerbahçe üçüncü ve son oyuncu değişikliğini kullanıyor. Michael Frey oyundan çıkarken Diego Reyes oyuna giriyor.Oyundan Çıkma (Fenerbahçe)

90'

Yorum

Karşılaşmanın 4. hakemi karşılaşmanın sonuna eklenecek sürenin 6 dakika olduğunu ilan ediyor.

Oyundan Çıkma (Galatasaray)

Galatasaray üçüncü ve son oyuncu değişikliğini Maicon ile yapıyor. Maicon oyuna girerken Badou Ndiaye oyundan çıkan isim oluyor.

86'

Oyundan Çıkma (Galatasaray)

Galatasaray'da Henry Onyekuru oyundan çıkarken Sofiane Feghouli oyuna giriyor.

85'

İsabetli Şut (Fenerbahçe)

Fenerbahçe Elif Elmas ile gole çok yaklaşıyor. Jailson'un ara pasında Roberto Soldado sağ çaprazdan ceza sahası içine giriyor ve Soldado içeride uygun durumdaki Elif Elmas pasını aktarıyor. Elif Elmas topa gelişine yerden sert bir vurş yapıyor ama Muslera topu kornere çelmeyi başarıyor.

80'

Engellenen Şut (Galatasaray)

Sol kanattan ceza sahasının içine giren Henry Onyekuru topu içeride uygun durumdaki Sinan Gümüş'e aktarıyor. Sinan Gümüş'ün yerden yaptığı gelişine şut Martin Skrtel'e çarpıp az farkla dışarı gidiyor.

78'

Oyuna Girme (Fenerbahçe)

Fenerbahçe ikinci oyuncu değişikliğini zorunlu olarak kullanıyor maç içinde sakatlanan Mathieu Valbuena 'nın yerine Roberto Soldado oyuna giriyor.

74'

Oyundan Çıkma (Galatasaray)

Galatasaray karşılaşmadaki ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Garry Rodrigues oyundan çıkarken Selçuk İnan oyuna giriyor.

72'

Asist (Fenerbahçe)

Golün asistini yapan Mathieu Valbuena'nın golde katkısı büyük.

72'

Gol [2-2] (Fenerbahçe)

GOOLL!! Jailson ile Fenerbahçe 2-2 lik beraberliği yakalıyor. Korner çizgisine yakın noktadan kullanılan taç sonrası Mathieu Valbuena ceza sahası içinde sol çaprazdan şut açısı bulamayınca topu ceza sahası yayında bulunan Jailson'a veriyor. Jailson sağ ayağının içiyle topu sağ köşeden topu ağlarla buluşturuyor.

66'

Penaltı Golü [2-1] (Fenerbahçe)

GOOLL!! Fenerbahçe Mathieu Valbuena'nın penaltıdan attığı golle farkı bire indiriyor. Topun başına geçen Valbuena yerden sol köşeye vuruşunu yapıp topu ağlara gönderiyor.

Asist (Fenerbahçe)

Golün asistini yapan Mathieu Valbuena'nın golde katkısı büyük.

72'

Gol [2-2] (Fenerbahçe)

GOOLL!! Jailson ile Fenerbahçe 2-2 lik beraberliği yakalıyor.

66'

Penaltı Golü [2-1] (Fenerbahçe)

GOOLL!! Fenerbahçe Mathieu Valbuena'nın penaltıdan attığı golle farkı bire indiriyor. Topun başına geçen Valbuena yerden sol köşeye vuruşunu yapıp topu ağlara gönderiyor.

Penaltı Golü [2-1] (Fenerbahçe)

GOOLL!! Fenerbahçe Mathieu Valbuena'nın penaltıdan attığı golle farkı bire indiriyor.

64'

Yorum

Valbuena'nın ara pasında Mauricio Isla ceza sahasına giriyor ve Fernando Muslera ceza alanında topu içeri çevirmeye çalışan Mauricio Isla'yı düşüyor. Mauricio Isla'nın geçirdiği sakatlık ve hakem Fırat Aydınus'un VAR sistemine başvurması nedeniyle oyun bir süre duruyor. VAR'dan sonra hakem Fırat Aydınus penaltı noktasını gösteriyor.

64'

Yorum

Valbuena'nın ara pasında Mauricio Isla ceza sahasına giriyor ve Fernando Muslera Mauricio Isla'yı düşüyor. Mauricio Isla'nın geçirdiği sakatlık ve hakem Fırat Aydınus'un VAR sistemine başvurması nedeniyle oyun bir süre duruyor.

61'

Sarı Kart (Galatasaray)

Ryan Donk'a yapılan faul sonrası hakeme yoğun itiraz etmesi dolayısıyla Sinan Gümüş sarı kart görüyor.

59'

Sarı Kart (Fenerbahçe)

Hakeme itirazlarından dolayı Alper Potuk sarı kart görüyor.

55'

İsabetsiz Şut (Fenerbahçe)

Sağ kanatta topla buluşan Andre Ayew ceza sahası dışı çaprazdan topu soluna çekip vuruşunu yapıyor ve top yandan auta gidiyor.

53'

Serbest Vuruş (Fenerbahçe)

Sol çaprazdan kullanılan serbest vuruşta Mathieu Valbuena direk kaleyi düşünüyor ve şutunda top üstten az farkla auta gidiyor.

49'

Gol [2-0] (Galatasaray)

GOOLLL!!! Galatasaray Martin Linnes ile Fenerbahçe karşısında durumu 2-0 yapıyor.Sağ kanattan Belhanda'nın kullandığı kornerde Fenerbahçe savunmasının uzaklaştırdğı topu Martin Linnes sağ çaprazdan gelişine yerden sert bir vuruş yapıyor ve top kaleci Harun'un sağından top ağlara gidiyor.

46'

Oyuna Girme (Fenerbahçe)

Karşılaşmanın ikinci yarısına Fenerbahçe ilk oyuncu değişikliğini yaparak başlıyor. Alper Potuk oyuna giren oyuncu olurken Yassine Benzia oyundan alınan isim oluyor.

46'

Yorum

Fırat Aydınus ikinci yarıyı başlatıyor. Karşılaşmanın ikinci yarısna Galatasaraylı oyuncular başlıyor.

45'

Yorum

Karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus ilk yarıyı bitiren düdüğünü çalıyor ve karşılaşmanın ilk yarı sona eriyor.

45'

Engellenen Şut (Fenerbahçe)

Sağ kanattan bindirme yapan Mauricio Isla'nın ceza sahasına ortasında Galatasaray savunması uzaklaştırıyor ve dönen top Yassine Benzia'nın önünde kalıyor. Yassine Benzia topu kontrol edip sert bir şut çekiyor ama top tekrardan Galatasaray savunmasına çarpıp uzaklaşıyor.

45'

Yorum

Karşılaşmanın ilk yarısına eklenecek uzatma süresi 2 dakika.

44'

Engellenen Şut (Fenerbahçe)

Sol taraftan atağa çıkan Hasan Ali Kaldırım pasını ceza sahası içindeki Mathieu Valbuena'ya aktarıyor. Topla buluşan Valbuena bekletmeden yaptığı vuruş Galatasaray savunmasına çarpıp uzaklaşıyor.

41'

İsabetsiz Şut (Galatasaray)

Galatasaray Henry Onyekuru ile gole çok yaklaşıyor. Martin Linnes orta sahadan kaptığı topu sağ kanattan ara pası ile Henry Onyekuru'ya aktarıyor. Ceza sahasında topla buluşan Henry Onyekuru dar açıdan yerden şutunu çekiyor ve top az farkla yandan auta gidiyor.

37'

Serbest Vuruş (Galatasaray)

Sağ çaprazdan kullanılan serbest vuruşta Younes Belhanda'nın ortasında Fenerbahçe savunması topu uzaklaştırıyor.

35'

Direkten Döndü (Galatasaray)

Galatasaray Sinan Gümüş ile ikinci gole çok yaklaşıyor. Sağ kanattan Younes Belhanda'nın kullandığı serbest vuruşta Belhanda'nın ortasına yükselen Sinan Gümüş altıpasta kafa vuruşunu yapıyor ve top yan direkten dönüp sahaya geri dönüyor.

33'

Sarı Kart (Fenerbahçe)

Elif Elmas, Sinan Gümüş'e yaptığı faul sonrasında sarı kart görüyor.

31'

Asist (Galatasaray)

Golün asistini yapan isim Serdar Aziz golde katkısı büyük.

31'

Gol [1-0] (Galatasaray)

GOLLL!!! Galatasaray Ryan Donk'un attığı golle Fenerbahçe karşısında 1-0 öne geçiyor.Sağ taraftan Younes Belhanda'nın ortasında penaltı noktasında topa yükselen Serdar Aziz topu kafa vuruşu ile Ryan Donk'a indiriyor. Kaleye sırtı dönük olan Ryan Donk dönerek sol ayağıyla vuruşunu yapıp topu ağlara gönderiyor.

29'

Yorum

Yassine Benzia'nın geçirdiği sakatlık nedeniyle oyun bir süre duruyor.

27'

İsabetli Şut (Fenerbahçe)

Martin Linnes ile ikili mücadelesini kazanan Michael Frey sol kanattan ceza sahası içine giriyor ve şut açısı arıyor. Ozan Kabaktan sıyrıldıktan sonra kaleye cılız bir vuruş yapan Michael Frey'in şutu kaleci Muslera'da kalıyor.

24'

Serbest Vuruş (Galatasaray)

Kazanılan serbest vuruşta Younes Belhanda'nın ortasında Fenerbahçe savunması topu uzaklaştırıyor.

23'

Sarı Kart (Fenerbahçe)

Roman Neustadter, Sinan Gümüş'e yaptığı faul sonrasında sarı kart görüyor. Roman Neustadter, Fenerbahçe takımında maçta ilk kart gören oyuncu oluyor.

22'

İsabetli Şut (Fenerbahçe)

Michael Frey'in pasında topla buluşan Elif Elmas sol çaprazdan kaleye şutunu çekiyor ve kaleci Muslera üstüne gelen topu kurtarmakta zorlanmıyor.

20'

İsabetsiz Orta (Galatasaray)

Sol taraftan ileri çıkan Ömer Bayram'ın ortasında Mauricio Isla'ya çarpan top bir anda kaleye doğru yöneliyor. Kaleci Harun topu parmak uçlarıyla çeliyor ve topu önünde bulan Hasan Ali Kaldırım riske girmiyor ve topu kornere bırakıyor.

19'

İsabetsiz Şut (Fenerbahçe)

Fenerbahçe Yassine Benzia ile gole çok yaklaşıyor. Kaleyi karşıdan gören uzak bir noktada Yassine Benzia yerden sert bir vuruş yaparak şansını deniyor ve top az farkla auta gidiyor.

15'

Engellenen Şut (Fenerbahçe)

Karşılaşmanın ilk tehlikeli atağı Fenerbahçe'den geliyor. Sağ kanatta Andre Ayew Ömer Bayram'dan kaptığı topu Valbuena'ya aktarıyor şut açısı arayan Valbuena topuk pasıyla topu Yassine Benzia'ya aktarıyor. Yassine Benzia'nın sol çaprazdan kaleye vuruşu Ozan Kabak'a çarpıp kornere gidiyor.

12'

Ofsayt (Fenerbahçe)

Mathieu Valbuena'nın havadan ara pasında defansın arkasına sarkan Michael Frey topla buluşuyor fakat yan hakemin uyarısıyla Fırat Aydınus ofsayt kararını veriyor.

12'

İsabetsiz Şut (Galatasaray)

Sağ kanattan topla ilerleyen Henry Onyekuru'nun yerden pasında ceza sahası içinde topla buluşan Sinan Gümüş sol ayağıyla yaptığı yerden vuruş auta gidiyor.

8'

İsabetsiz Şut (Galatasaray)

Ceza sahası dışı sol çaprazdan kaleyi deneyen Ömer Bayram'ın şutu yandan auta gidiyor.

6'

Korner (Galatasaray)

Sağ kanattan Younes Belhanda'nın ön direğe ortasında Fenerbahçe savunması kafayla uzaklaştırıyor. Dönen topa gelişine vuruş yapan Badou Ndiaye'nin şutu auta gidiyor fakat daha önce hakem Younes Belhanda için ofsayt kararı veriyor.

5'

Yorum

Karşılaşmanın ilk 5 dakikası Galatasarayın Fenerbahçe yarı sahasında yoğun presi ile geçti.

Yorum

Hakem Fırat Aydınus işaretini veriyor ve tüm Türkiye'nin heyecanla beklediği derbi Fenerbahçe oyuncuların vuruşuyla başlıyor.

Yorum

Maç öncesi ısınırken sakatlığı nükseden Eren Derdiyok'un yerine Sinan Gümüş ilk 11 başlıyor.

Yorum

Takımlar seremoni için sahadaki yerlerini alıyor. Milli marşımızın okunmasının hemen ardından mücadele başlayacak.

Yorum

Ev sahibi ekip Galatasaray klasik parçalı forma ve kırmızı şortla, konuk ekip Fenerbahçe ise klasik çubuklu forma ve beyaz şortla sahaya çıkıyor.

Yorum

Konuk ekip Fenerbahçe’de kırmızı kart cezalısı Islam Slimani, antrenman eksikliği bulunan Tolga Ciğerci, sakatlıkları bulunan Mehmet Topal, Mehmet Ekici, Oğuz Güçtekin ile kadro dışı bırakılan Aatif Chahechouhe, Nabil Dirar ile Volkan Demirel derbide maç kadrosunda bulunmuyor.

Yorum

Ev sahibi Galatasaray'da sarı kart cezalısı Mariano ile sakatlıkları bulunan Emre Akbaba, Yuto Nagatomo ve Fernando derbide forma giyemecek.

Yorum

Ev sahibi ekip Galatasaray'ın maç öncesinde Süper Lig'de sahasında 24 maçlık yenilmezlik serisi bulunuyor.

Yorum

Geçtiğimiz sezon ligde Türk Telekom Stadyumu'nda oynanan son müsabaka golsüz beraberlik ile sonuçlanmıştı.

Yorum

İki ekip ligde daha önce 122 kez karşı karşıya geldiler. Bu maçlardan 50 tanesini Fenerbahçe kazanırken 33 tanesini ise Galatasaray kazandı. 39 mücadelede ise eşitlik söz konusuydu.

Yorum

Geçtiğimiz hafta ligde alınan başarısız sonuçlar nedeniyle Phillip Cocu ile yollarını ayıran Fenerbahçe derbiye bu sezon içinde Phillip Cocu’nun yardımcı antrenörü görevini üstlenen Erwin Koeman yönetiminde karşılaşmaya çıkacak.

Yorum

Ligde oynadığı 10 maçta topladığı 19 puanla 3. sırada bulunan Galatasaray ile 9 puanla 15. sırada yer alan Fenerbahçe kozlarını paylaşacak.

Yorum

Türk Telekom Stadyumu'nda oynanacak olan bu büyük derbiyi hakem Fırat Aydınus yönetecek.

Yorum

Spor Toto Süper Lig'in 11. Haftasının açılış maçında Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya geliyor.

Derbinin VAR'ı Ali Palabıyık oldu

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında bu akşam Türk Telekom Stadyumu'nda oynanacak derbinin Video Yardımcı Hakem'i (VAR) Ali Palabıyık oldu. Barış Şimşek ise bu zorlu mücadelede Video Yardımcı Hakem Asistan'ı (AVAR) görevinde bulunacak.

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Galatasaray, bu akşam saat 21.00'de başlayacak karşılaşmada sahasında Fenerbahçe ile oynayacak. Fırat Aydınus'un yöneteceği maçta Serkan Ok ve Alkes Taşçıoğlu da Aydınus'un yardımcılıklarını yapacak. 

Dev derbinin VAR hakemi de belli oldu. Riva'daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yer alan VAR merkezinde bu akşam Video Yardımcı Hakem koltuğunda Ali Palabıyık oturacak. Palabıyık'a Video Yardımcı Hakem Asistan'ı olarak Barış Şimşek eşlik edecek. 

Türkiye Futbol Federasyonu, ayrıca FIFA kokartlı yardımcı hakem Tarık Ongun'u da bu akşamki mücadeleye AVAR olarak atadı. 

Galatasaray, derbi hazırlıklarını tamamladı

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını bu akşam yaptığı idmanla tamamladı. 

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Teknik Direktör Fatih Terim yönetiminde yapılan antrenmana dinamik ısınmayla başlandı. Daha sonra koordinasyon sürat çalışması yapıldı. Antrenmanın ana bölümünde sınırlı alanda oyunsal formda taktik çalışma gerçekleştirildi. Antrenman, yenilenme koşusu ve soğuma hareketlerinin ardından tamamlandı. 

Galatasaray, Fenerbahçe karşılaşması için Florya Metin Oktay Tesisleri'nde kampa girdi. 

Fenerbahçe, Galatasaray maçı için kampa girdi

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında deplasmanda Galatasaray ile oynayacağı maçın hazırlıklarını akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla tamamlayıp, kampa girdi. 

Can Bartu Tesisleri'nde antrenör Erwin Koeman yönetimindeki antrenman ısınma ve koordinasyon hareketleriyle başladı. 2 gruba ayrılan oyuncular dar alanda gerçekleştirdikleri top kapma ve pas çalışmalarının ardından antrenmanı taktiksel bireysel çalışmalarla tamamladı. 

Bu antrenmanla Galatasaray maçı hazırlıklarını tamamlayan Fenerbahçe, tesislerde kampa girdi.  

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı