GENÇ BASKETBOLCU ECRİN MART’TAN ULUSLARARASI BAŞARI

Türk basketbolcu Ecrin Mart, Kids Worlds Records kabilinden düzenli edilen ‘Gözü Bağlı Çift Elle Dribbling (top sürme)’ kategorisinde 22 saniyede 142 dribbling ile evren rekoru kırdı. Bu başarısıyla Kids World Records kitabına giren gailesiz basketbolcu, bire bir yarışmaya ikinc

GENÇ BASKETBOLCU ECRİN MART’TAN ULUSLARARASI BAŞARI

Türk basketbolcu Ecrin Mart, sabık sene Kids Worlds Records çeşidinden düzenleme edilen ‘Gözü Bağlı Çift Elle Dribbling’ kategorisinde 22 saniyede 142 dribbling ile önce evren rekorunu kırmıştı. Bu sene ayrımsız yarışmaya ikinci kat katılarak zat rekorunu tazeledi. Mart, bu rekoru müteallik bulunmuş olduğu Galatasaray Spor Kulübü’ne ithaf etti. Organizasyon çeşidinden sporcunun fotoğrafı rekorlar kitabının gelişememiş kapağına basılarak, topu topu dünyada dağıtıldı.

Basketbolcu ile ait Junior NBA’nin resmi Instagram sayfasında 10’dan birlikte tomar videoteyp paylaşımı gerçekleşti. Ayrıca ‘Hangisi şimdi iyi’ halinde meydana getirilen sayısal müsabakanın da şampiyonu Ecrin Mart oldu. Sporcu, Junior NBA’nin online yetişek kampına katıldı ve Amerika’da pandemi ondan sonra gerçekleştirilecek Junior NBA kampında toprak almaya doğruluk kazandı. Resmi Olympics sayfasında da Ecrin karşı ‘Bu senenin öne çıkanları’ başlığıyla videosu paylaşıldı.

“EVDE SPOR YAPTIM”

Konuya müteallik izah önleyen Mart, “Bütün dünyayı etkileyen ağır birlikte süreçten geçiyoruz. Ben de bu durumla önce karşılaştığımda az buçuk bocaladım ve ne yapacağımı kestiremedim. Daha sonradan süreci avantaja çevirdim ve baş döndürücü sevdiğim basketbola şimdi birlikte tomar devir ayırmaya başladım. Evde spor yaparak, ihya ve eş güdüm çalışmalarıyla basketbolumu geliştirip, bağışıklığımı güçlendirdim. Yaptığım emekleri içtimai medyada paylaşarak, başkalarını basketbol ve spora isteklendirme ettim ve baş döndürücü iyi gelişememiş dönüşler aldım. Başkalarına sabah yeli iktisap etmek ve bu ağır günlerde baş döndürücü sevdiğim basketbolla ait gelişmeler beni emniyetsiz bahtiyar etti. Bunun beraberinde geleceğim düşüncesince sınavlarım ve İngilizce derslerime emek vermek fırsatı buldum. Sponsorum Argivit’in destekleriyle 2 kat evren rekoru kırarak, ‘Kids World Records’ kitabına ismimi yazdırmayı başardım” dedi.

Sporcuya Argivit markası müzahir oldu. Konu ile ait adına mütekellim Hekim İlaç CEO’su ve ayrımsız sürede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Murat Doğan, “Ülkemizi topu topu dünyada başarıyla temessül fail Ecrin Mart’a basketbol kariyerinde dayanaklık etmek olmaktan alım çalım duyuyoruz. Kendisinin basketbol kariyerindeki başarı yolculuğunda ürünlerimizi yeğleme etmesi ve son adına evren şampiyonu olması bizleri ince bahtiyar etti” niteleyerek konuştu.

ECRİN MART HAKKINDA

Ecrin Mart, 2008 senesinde İstanbul’da doğdu. Orta derecede Sırpça ve baş ölçüde İngilizce dillerini konuşuyor. Okula 5 yaşında, 1 sene er başladı. Spor dünyasına 6 yaşlarında yüzme ile başlayarak, 1 kıymetli ve 1 tunç madalya alarak önce başarısını yakaladı. Aynı sürede 9 yaşlarında İBB'nin basketbol kursuyla önce basketbol dünyasına başlama verdi. Ardından 3 maaş kursu tamamlayıp, BJK Spor Kulübü’ne intikal yaptı. 1 sene sonradan U11 Takımı’nda lisanslı aktör adına İstanbul şampiyonluğu madalyasını aldı. Ertesi sene Galatasaray Spor Kulübü’ne nakil oldu. Bu sene U13 Takımı’nda lisanslı basketbolcu adına kariyerine bitmeme ediyor. Kariyerine 2 evren rekorunu kıymetli harflerle yazdıran Mart, JR NBA’de yetişek hakkı kazandı. Bütün dünyayı tesiri dibine düzlük Kovid-19 sebebi ile önce JR. NBA kampına online adına katıldı. Şu an 8. Sınıf talebesi olup, LGS’ye hazırlanıyor.
Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1