GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ GÜRHAN, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, 2023 yılında Aerobik ve Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonaları'nın Antalya'da gerçekleştirileceğini söyledi.

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ GÜRHAN, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, 2023 yılında Aerobik ve Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonaları'nın Antalya'da gerçekleştirileceğini söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şubesi üyeleri ve spor muhabirleriyle Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı'nda bir araya gelen Gürhan, Antalya'da 2021 yılında uluslararası katılımlı 109 organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirtti.

Antalya'nın Türkiye'de en çok ulusal ve uluslararası düzeyde organizasyon yapan kent olduğuna dikkati çeken Gürhan, kentte 274 milli sporcunun olduğunu vurguladı.

Kenti üst liglerde 30 kulübün temsil ettiğini aktaran Gürhan, Antalya'da 184 bin 316 lisanslı sporcu olduğunu ifade etti.

Okullarda öğrencileri spora yönlendirmek amacıyla sportif yetenek taraması yaptıklarını anlatan Gürhan, "İlkokul 3 sınıftaki öğrencilere çabukluk, esneklik, sıçrama gibi 10 farklı test uyguluyoruz. Bu testler sonucunda yüzde 10 gibi bir kitle diğer arkadaşlarından farklı özellikte çıkıyor. Seçilen bu çocukları 1 yıl boyunca antrenman programıyla gelişimlerini destekleyici eğitimler veriyoruz. Programının en son bölümünde ise verilere göre çocuğun yeteneği bulunan branşa yönlendiriyoruz. Spor hayatı boyunca oluşturduğumuz veri tabanı ile bu çocuğu takip ediyoruz, kulüplerle ilişkilendiriyoruz. İnşallah bu havuzdan seçilen çocuklar Türk sporunda ilerleyen yıllarda bizi gururlandıracaklar." dedi.

Antalya'da yaşamasına rağmen yüzme bilmeyen hatta denizi görmeyen çocuklar olduğuna işaret eden Gürhan, "Bazen köylere, yaylalara portatif havuzlar göndererek oradaki çocuklara yüzme eğitimler veriyoruz. Bu yolla 105 bin çocuğa yüzme eğitimi verdik. Köyleri sporla buluşturduk." diye konuştu.

Kendilerine bağlı bazı yurtlarda da boş yerler olduğunu dile getiren Gürhan, bunun duyurusunu yaptıklarını öğrencileri yurtlarına beklediklerini belirtti.

Gazipaşa'dan Kaş'a kadar çeşitli yatırımlar yaptıklarının altını çizen Gürhan, "Antalya'da tam olimpik bir yüzme havuzunun projesini tamamladık. Aerobik ve Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonaları'nı 2023 yılında Antalya'da gerçekleştireceğiz. Bunun için Zeytinköy'de tesis yapıyoruz." ifadelerini kullandı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan, gazetecilerle bir araya geldi Açıklaması Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan, gazetecilerle bir araya geldi Açıklaması

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2021, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1