HİS BAŞKANI YASİN BÖLÜKBAŞI: 2020 SENESİNDE SPORUN ÖNEMİ HâLâ AŞIRI ANLAŞILDI

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Yasin Bölükbaşı, 2020 senesinde afiyet düşüncesince spor yapmanın öneminin elan baş döndürücü anlaşıldığını belirtti.

HİS BAŞKANI YASİN BÖLÜKBAŞI: 2020 SENESİNDE SPORUN ÖNEMİ HâLâ AŞIRI ANLAŞILDI
Ankara

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını zımnında aksi şartlarda güzeşte 2020 yılını AA muhabirine değerlendiren Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Yasin Bölükbaşı, "Geride bıraktığımız yıl, spor ve afiyet açısından kızgın beraberinde sene oldu. Spor takip edenleri açısından da boyasız güzeşte beraberinde yılı geride bıraktık. Ligler tevakkuf noktasına geldi. Olimpiyatlar ve Avrupa Futbol Şampiyonası kalmak mecburiyetinde kaldı. Kazanımımız ise bu sene afiyet düşüncesince spor yapmanın öneminin elan aşırı anlaşılması. Bu durum, 'Herkes İçin Spor' kültürüne de ağır yardım sağladı." değerlendirmesinde bulundu.

Salgın sürecinde spordan ırak kalınmaması düşüncesince ayrışık etkinlikler yapıldığını tamlayan Bölükbaşı, "Bu çağda 7 göstergeç programı gerçekleştirerek vatandaşlara direkt anlayış olanağı bulduk. Bunun yanı esna HisApp taşınabilir uygulaması, insanların afiyet düşüncesince spor gereksinimlerini karşılaması açısından tam beraberinde altyapıya sahipti. Mobil uygulamanın kullanıcı sayısında ağır beraberinde artma gözlemledik bu dönemde. Su hatırlatıcı, 850'den beraberinde tomar antrenman videosu içinde ne olduğu ve hatırlatıcı nitelikleri ile topu topu kitlelere evlerinde kaldıkları müddette araştırma görevlisi oldu." ifadelerini kullandı.

Bölükbaşı, salgına karşın Avrupa Spor Haftası'nda 81 ilde kontrollü beraberinde biçimde aşırı sayıda etkinliğin gerçekleştirildiğini aktararak, şunları kaydetti:

"Avrupa Birliği Spor Elçisi olma sıfatı gereği ülkemizi en dobra biçimde özümleme buyurmak düşüncesince koyu çalıştık. 23-30 Eylül tarihlerinde topu topu Türkiye'de eksiksiz branşları sahada aktiflik düşüncesince seferber ettik. Avrupa'da en beraberinde tomar aktiflik işleyen diyar olduk. Bu faaliyetlerin kararında Nevşehir ilimizin 'Avrupa Spor Şehri' olması kazanımını elde ettik. 2021 senesinde Nevşehir'imiz sene süresince etkinliklere ev sahipliği yapacak."

HisApp uygulamasının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi düşüncesince çalışmalara bitmeme edildiğini tamlayan Bölükbaşı, "Şimdi önümüzde 2021 yılı var. Salgının etkilerinin ilkbahar aylarıyla beraberce en organ ineceğini kestirim ediyoruz. Bu gidişat spor salonlarına, tesislerine rağbeti de artıracaktır. Bu yılın en sansasyonel işi gene beraberinde taşınabilir yürütüm olacak. Avrupa Birliği çeşidinden desteklenen bağış projeleri kapsamında dayanaklık buyurmak aldığımız plan yaşama geçecek. Bu yürütüm ile Türkiye'de mevcut spor tesislerinin tamamını uygulamanın içine yerleştirerek rastgele kabil branşa ulaşımı kolaylaştırmaya çalışacağız." niteleyerek konuştu.

Birçok projenin yeni icraat ile bitmeme edeceğini özetleyen Bölükbaşı, şu biçimde bitmeme etti:

"Herkes düşüncesince spor festivallerimiz, 'Herkese Bir Lisans Gelecek İçin Bir Şans' projemiz, 'HİS Kampüste' programlarımız, kurslarımız, hisse senedi seminerlerimiz, panellerimiz bu sene süresince da bitmeme edecek. Bu sene başkaca 'Yetenek Taraması' projesinin ilmî kısmını elan beraberinde tomar aramak hesabına Gazi Üniversitesi ile çelimli beraberinde iş donanmasına giriyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin yeteneklerini, eğilimlerini elan çelimli belirleme etmenin yollarını arayacağız. Ayrıca bu çalışma, aşırı kiloluluk ile mücadelede de bize kudret tutak beraberinde kez olacak."

2021 yılının dimdik beraberinde ortamda ve çelimli beraberinde biçimde geçmesini isteyen Bölükbaşı, "Spor kültürünü tabana duyurmak ve dimdik beraberinde topluluğun yapımı düşüncesince 2021'in çelimli geçmesini dilek ediyorum. Bu yıl, topu topu insanlığa sağlık, dirlik ve hayırlar getirsin. Virüsün tahribatını en organ indirmenin yolu, dimdik dirim düşüncesince de muktezi bulunan spor kültürüne ve afiyet düşüncesince spora elan beraberinde tomar yönelmek. Virüsün etkilerini geride çoğaltmak ümidiyle." niteleyerek laflarını tamamladı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1