İTALYAN MEDYASI, LAZİO-GALATASARAY MAÇINA GENİŞ YER AYIRDI......

Tuttosport gazetesi, Türklerin duvarı yükselttiğini ve Lazionun bu duvarı aşamadığını yazarken, Muslera için, Maç sonunda hiç kirlenmemiş eldivenleriyle gülümsüyordu ifadesini kullandı. Diğer haberlerde de Aslanın savunmasına övgü vardı.

İTALYAN MEDYASI, LAZİO-GALATASARAY MAÇINA GENİŞ YER AYIRDI......

Golsüz sona eren maçın ardından İtalya basınındaki haber ve yorumlarda Lazio'nun Galatasaray 'ın savunma duvarını aşamadığı görüşü ağırlık kazandı. Corriere dello Sport, "Misafir takım puan sıralamasında avantajlıydı ve (Lazio teknik direktörü Maurizio) Sarri'nin tek bir seçeneği vardı: Kazanmak. Ama maç 0-0 bitti. Usta Fatih Terim tarafından takımına dikte edilen savunmacı ama saf rekabetçi maçta Lazio aşırı çekingen kaldı" diye yazdı. Gazete, Lazio'nun ikinci yarıya daha fazla kararlılıkla başladığını ancak "Türk duvarını aşamadığını" belirtti. 'Lazio Türk duvarından sekti' La Gazzetta dello Sport da benzer şekilde,

"Lazio Türk duvarından sekti"

ifadesini kullandı. La Gazzetta, "Sarri'nin takımı neredeyse hiçbir zaman tehlike arz etmedi, Türkler çok da fazla çabalamadan tur biletini aldı" diye yazdı. Gazete Lazio'yu "fikir ve azim" sergilemediği için eleştirdi. Tuttosport Gazetesi de, "Türklerin duvarı yükselttiğini ve Lazio'nun bu duvarı aşamadığını" yazdı. Gazete, eski Lazio oyuncusu olan Galatasaray kalecisi Fernando Muslera'nın maç sonunda "hiç kirlenmemiş eldivenleriyle gülümsediğini" vurguladı.

'Ender çirkinlikte bir maç!'

Ansa haber ajansı ise maçı "Ender rastlanan bir çirkinlikte" diye tanımladı. Stadyumdaki Lazio taraftarlarının maç sırasında "sıkıldıklarını" ve "sinirlendiklerini" yazan ajans, "İmparator Terim'in Türkleri hiç taviz vermedi ve Sarri'nin oyuncularının manevralarını kafese aldı" diye yazdı. İtalya basını, Lazio oyuncusu Francesco Acerbi'nin maç sonrasındaki açıklamalarına da yer verdi. Acerbi, "Kazanmamız gerekiyordu ama kolay değildi. Galatasaray kendisini iyi savundu" dedi.

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2021, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1