KEVİN DİAZ: LİLLE, BURAK YILMAZ KONUSUNDA HATA YAPTI!

Fransa Ligue 1de Lille formasıyla bu sezon sergilediği performans eleştiri alan milli yıldızlarımızdan Burak Yılmaz hakkında değerlendirmelerde bulunan Fransız gazeteci Kevin Diaz, Galtier ile birlikte Nicee gitmek isteyen Burak konusunda Lillein hata yaptığını belirtti.

KEVİN DİAZ: LİLLE, BURAK YILMAZ KONUSUNDA HATA YAPTI!

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille'i geçtiğimiz sezon şampiyonluğa taşıyan isimlerin başında gelen milli yıldızlarımızdan Burak Yılmaz'ın bu sezonki performansı eleştiri konusu olmaya devam ediyor. Son olarak Brest maçında oyundan alınan Burak'ın kulübeye uğramadan soyunma odasına gitmesi gündem yaratmıştı.

İlgili HaberlerLille'de Burak Yılmaz'dan teknik direktör Jocelyn Gourvennec'e tepki


RMC'den Kevin Diaz ise bu sezonki durumun yaz döneminde Lille'in aldığı yanlış karardan kaynaklandığını belirtti. Yaz aylarında Burak Yılmaz'ın geçtiğimiz sezon çalıştığı Christophe Galtier ile Nice'e gitmek istediğini belirtti.

İlgili HaberlerJerome Rothen, Emmanuel Petit ve Nicolas Anelka arasında Burak Yılmaz anlaşmazlığı


Lille'in Burak Yılmaz'ı tutmaya yönelik kararıyla hata yaptığını aktaran Diaz, "Lille'de Burak Yılmaz ile bir şeylerin bozulduğunu görüyoruz. Transfer döneminin sonunda gitmesine izin vermek daha iyi olurdu. Belki de Galtier ile Nice'e gitmesine izin vermek gerekiyordu. Delort gibi bir oyuncuyu da onun yerine almak..." ifadelerini kullandı.

'Nice'e gitmek isterken takımda tutuldu'

RMC'nin After Foot programında görüşlerini belirten Kevin Diaz, "Teknik direktör olarak geçtiğimiz sezon Galtier'nin yaptığı gibi onunla nasıl konuşabileceğini bilmek zorundasın. Oyuncularını nasıl yöneteceğini çok iyi biliyordu. Şimdi ise bu büyük bir fark yaratıyor. Gourvennec'in iletişiminin kesinlikle aynı şekilde olmadığını düşünüyorum. Orada Burak Yılmaz'ı yeniden motive etmek çok zor olacak çünkü Galtier ile Nice'e gitmek isterken Lille'de kaldı. Geçtiğimiz sezon takımı taşıyan isimdi. Gourvennec'in Lille için ideal isim olup olmadığından emin değilim ama Burak'a güvenini geri vermelisin" şeklinde devam etti.

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1