KULÜPLER BİRLİĞİ VE MHK TOPLANTISI SONRASI FLAŞ AÇIKLAMALAR!

Kulüpler Birliği ve MHK toplantısının ardından TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

KULÜPLER BİRLİĞİ VE MHK TOPLANTISI SONRASI FLAŞ AÇIKLAMALAR!

Kulüpler Birliği ve MHK toplantısının ardından TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, "Son günlerde kulüplerimizin hakemlik ve MHK işleyişi konularında önemli şikayetleri oldu. Biz TFF olarak bu serzenişlere kayıtsız kalmayacağımızı değerli başkanlarımıza ilettik. Çok önemli bir adım attık. Ortak çalışma grubu oluşturduk. Amacımız Türk hakemliğini eski imajına, eski günlerine döndürmek." dedi.

"Daha modern ve şeffaf bir yapı olacak"

"Bize uygun bir model üzerinde çalışma yapacağız. Daha modern ve şeffaf, kulüplerimizin de sistemi takip edebileceği bir yapı oluşturmak istiyoruz."

"Şahısları değil, sistemi görüşüyoruz"

Trabzonspor Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise şu ifadeleri kullandı:

"Türk futbolunun kronikleşmiş sorunu haline gelen MHK, kararları, gözlemci ve atamalarla ilgili sıkıntıları federasyonumuzla konuştuk. Aynı düşünce yapısına sahip olmamız bizi umutlandırıyor."

"Metin Tokat'ın istifası bizimle alakalı değil. TFF'nin kendi içindeki durumla alakalı. Şahısları değil, sistemi görüşüyoruz."

Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan MHK açıklaması

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Kulüpler Birliği - TFF görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Elmas
"Son haftalarda birçok takımın hakemlerle ilgili yaşadığı sıkıntından sonra bugün TFF ile Kulüpler Birliği olarak bu konuları konuştuk" ifadelerini kullandı.

"MHK ve diğer kurulların yapısıyla ilgili sıkıntılarımızdan bahsetmiştik. Son haftalarda birçok takımın hakemlerle ilgili yaşadığı sıkıntından sonra bugün TFF ile Kulüpler Birliği olarak bu konuları konuştuk."

Yabancı hakem konusu!

"Umarım bugünkü toplantı sonucunda Türkiye'de uzun zamandır konuşulan, kulüplerin mağdur ve şikayetçi olduğu, hakemlerin adil yönetimini sağlamak konusundaki sorunu en kısa zamanda çözebiliriz. Yabancı hakem konusu ben toplantıda olduğum sırada geçmedi. Serdar Tatlı'nın istifasıyla ilgili de bir konuşma olmadı. İsimler üzerinden ilerlemememiz gerekiyor. Bozuk bir sistemin başındaki kişileri değiştirerek sistemin düzelmediğini hepimiz gördük."

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1