MENEMENSPOR, TAKIMIN 3-0 HÜKMEN MAĞLUP SAYILDIĞINI DUYURDU

Adanaspor'la deplasmanda oynadığı maçta 6 yabancı oynatarak kural hatası yapan Menemenspor, yeni bir yazılı açıklama yaparak iddialara yanıt verdi. Kulüp, ayrıca kural hatası nedeniyle takımın 3-0 hükmen mağlup sayıldığını duyurdu.

MENEMENSPOR, TAKIMIN 3-0 HÜKMEN MAĞLUP SAYILDIĞINI DUYURDU
TFF 1. Lig'de Adanaspor ile deplasmanda oynadığı maçı 3-2 kazanan Menemenspor, maç esnasında 6 yabancı oyuncu oynatarak kural hatası yapmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Menemenspor'da, Yardımcı Antrenör Orhan Terzi'nin görevine son verildiği açıklanmıştı.

Orhan Terzi ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, günah keçisi ilan edildiğini söyleyerek, "Yapmadığım bir hatadan dolayı otelden atıp, uçak biletimi iptal ettiler" demişti.

3-0 hükmen mağlup sayıldığı duyuruldu

Menemenspor, gündeme gelen yeni iddialarla ilgili açıklama yaptı. Kulüp, son oynanan Adanaspor maçında 6 yabancı oynatılması sonucunda takımın 3-0 hükmen mağlup sayıldığı duyuruldu. Açıklamada, “Kamuoyunda, 6 yabancı oyuncunun oynatılmasından Yardımcı Antrenör Orhan Terzi sorumlu tutulmuş gibi bir algı oluşturulmuştur. İşin aslı şudur ki; Orhan Terzi haddini aşan sözler sarf etmiş ve bunun sonucunda kendisi ile yollarımız ayrılmıştır. Konu ile ilgili maçın hemen ardından yardımcı antrenörümüz Mehmet Ali Beşel, 6 yabancı oyuncunun sahaya sürülmesi hususunda hatanın kendisi tarafından yapıldığını dile getirerek istifasını yönetimimize sunmuş; fakat yönetimimiz bu hatanın sehven yapıldığı konusunu göz önünde bulundurarak, yardımcı antrenörümüz Mehmet Ali Beşel'in istifasını kabul etmemiştir” denildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1