MERSİN'DEN KKTC'YE YÜZEN EMRE SEVEN'E HAVA MUHALEFETİ ENGELİ

Mersin’de Yenişehir Belediyesi’nin düzenlediği Mersin-Kıbrıs Solo Yüzme Geçişi organizasyonuyla dün sabah saatlerinde Anamur Burnu’ndan Girne’ye doğru kulaç atan milli yüzücü Emre Seven, 70 kilometre uzunluğundaki parkurun 36.7'nci kilometresinde kötü hava koşulları neden

MERSİN'DEN KKTC'YE YÜZEN EMRE SEVEN'E HAVA MUHALEFETİ ENGELİ

Cebelitarık Boğazı'nı geçen ilk Türk yüzücü Emre Seven, "Kulacım Kadar Uzaktasın" sloganıyla dün sabah saat 05.33’te Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) yüzmeye başladı. Anamur’dan ilk kulacı atan Emre Seven, 15 saat 46 dakika sonra hava koşullarının kötüleşmesi nedeniyle geçişi bırakmak zorunda kaldı. Teknik ekibinin yüzmeyi bırakması gerektiğini söylemesine karşın Seven, parkuru tamamlamakta ısrar etti. Ancak Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in gönderdiği sesli mesaj sonrası Seven, sudan çıkmaya ikna edilebildi. Kendisine eşlik eden tekneye çıkan Seven, alkış ve tezahüratlarla karşılanırken, gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

MERSIN'DE ANAMUR BURNU’NDAN GIRNE’YE DOGRU KULAC ATAN MILLI YUZUCU EMRE SEVEN (FOTOGRAFTA ORTADA),70 KILOMETRE UZUNLUGUNDAKI PARKURUN 36.7’NCI KILOMETRESINDE KOTU HAVA KOSULLARI NEDENIYLE SUDAN CIKMAK ZORUNDA KALDI. FOTO: SONER AYDIN/MERSIN, (DHA)

MANŞ DENİZİ PARKURUNDAN DAHA UZUN YÜZDÜ

Milli sporcu Emre Seven, Mersin-Kıbrıs Solo Yüzme Geçişi denemesindeki 36.7 kilometrelik yüzüşü ile 34 kilometre uzunluğundaki dünyaca ünlü Manş Denizi geçişinden daha uzun bir mesafe katetti.

Emre Seven’in sağlığının her şeyden daha önemli olduğunu vurgulayan ve sporcunun denizde kaldığı süre ve geçtiği mesafe göz önüne alındığında büyük bir başarıya imza attığını belirten Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Milli yüzücümüz Emre Seven tarafından yapılan Mersin-Kıbrıs Solo Yüzme Geçişi denemesi olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. Büyük bir cesaretle kulaçlarını atan Emre, Dünya Açık Deniz Yüzme Kuralları dahilinde bu parkurda daha önce hiç yapılmayanı deneyerek, bize büyük bir heyecan ve gurur yaşattı. Denizde kaldığı süre ve katettiği 36.7 kilometrelik mesafe göz önüne alındığında gerçekten de büyük bir başarıya imza attığını görüyoruz. Hedeflediğimiz noktaya ulaşamamış olmanın üzüntüsünü değil, Emre’nin sağlıklı bir şekilde denizden çıkmasını ve bu organizasyonu yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

MERSIN'DE ANAMUR BURNU’NDAN GIRNE’YE DOGRU KULAC ATAN MILLI YUZUCU EMRE SEVEN (FOTOGRAFTA UZANAN),70 KILOMETRE UZUNLUGUNDAKI PARKURUN 36.7’NCI KILOMETRESINDE KOTU HAVA KOSULLARI NEDENIYLE SUDAN CIKMAK ZORUNDA KALDI. FOTO: SONER AYDIN/MERSIN, (DHA)

"PARKUR YÜZÜCÜLER İÇİN HEDEF HALİNE GELECEK"

Bu organizasyonla ulusal ve uluslararası sporcular için Mersin-Kıbrıs geçişinin hedef parkur olacağına inandıklarını belirten Başkan Özyiğit, "Yenişehir Belediyesi'nin bu organizasyonu ile inanıyoruz ki ulusal ve uluslararası yüzücüler bu parkuru hedef listelerine koyacaklardır. Bu organizasyonu düzenlerken bizlere desteklerini esirgemeyen Mersin Valiliği'ne, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'ne, KKTC Mersin Başkonsolosluğu'na, Türk ve KKTC Sahil Güvenlik Komutanlıklarına, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'na, Mersin Akaryakıtçılar Derneği'ne, Yenişehir Hastanesi'ne, liman ve gümrük polisine, basın mensuplarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

MERSIN'DE ANAMUR BURNU’NDAN GIRNE’YE DOGRU KULAC ATAN MILLI YUZUCU EMRE SEVEN (FOTOGRAFTA UZERINDE HAVLU OLAN),70 KILOMETRE UZUNLUGUNDAKI PARKURUN 36.7’NCI KILOMETRESINDE KOTU HAVA KOSULLARI NEDENIYLE SUDAN CIKMAK ZORUNDA KALDI. FOTO: SONER AYDIN/MERSIN, (DHA)

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul