MİLLİ BİATLONCULAR BALKAN KUPASI'NDA MADALYA KABUL ETMEK DÜŞÜNCESİNCE ARAK DÖKECEK

Türkiye Biatlon EYOF ve Genç Milli Takımı sporcuları, 5-7 Şubat'ta 8 ülkenin katılacağı Balkan Kupası'nda madalya alarak Türkiye'yi anabolizma etmeyi hedefliyor.

MİLLİ BİATLONCULAR BALKAN KUPASI'NDA MADALYA KABUL ETMEK DÜŞÜNCESİNCE ARAK DÖKECEK
Erzurum

Biatlon EYOF ve Genç Milli Takımları, gücük ay ayında Erzurum'da düzenlenecek Balkan Kupası organizasyonunda Türkiye'ye madalya vermek düşüncesince çelim depoluyor.

Erzurum'un Aşkale ilçesindeki Kandilli Kayak Merkezi'nde antrenörler eşliğinde dinlenme kampı karşılayıcı Biatlon Milli Takımı sporcuları, 8 ülkeden tahminî 50 sporcunun katılacağı müsabakalara hazırlanıyor.

Milli biatloncular, icra ettiği antrenmanlarla Balkan Kupası'nda muvaffakiyet elde ederek artık sonraları yapılacak Balkan Şampiyonası'nda Türkiye'yi asimilasyon etmeyi hedefliyor.

Biatlon Milli Takım Antrenörü Muhammed Mustafa İlçin, AA muhabirine, EYOF ve Genç Milli Takım sporcularından oluşan 13 yabanlık grupla dinlenme kampı yaptıklarını söyledi.

Çalışmaların koyu biçimde sürdüğünü tamlayan İlçin, "5-7 Şubat tarihlerinde vatanımızda yapılacak Balkan Kupası düşüncesince çalışıyoruz." dedi.

İlçin, yarışların üçüncüsünün yapılacağını anlatım ederek, "Daha ilk bökelik şeklindeydi. Bu yıl pandemiden çevre gençlerin icra ettiği yarışlar silme edildi. Onun alegori devletler şahıs aralarında salgından çevre Balkan Kupası'nı gerçekleştirecek. Daha sonrasında da Balkan Şampiyonası düzenlenecek. Ülkemizdeki bu yarışlar da 3. Balkan Kupası yarışları olacak." diyerek konuştu.

Müsabakada yarışacak sporcuların belirlendiğine yer veren İlçin, şöyleki konuştu:

"Her kategoride 3 kız, 3 koca sporcumuz yarışacak. Bu sporcularımız da belirlendi. Daha eski Balkan şampiyonalarında memleketimiz hesabına madalya meydan sporcularımız oldu. Bu yarışlarda da başarıyı sürdürüp ülkemize madalya vermek istiyoruz. Grubumuzda 8 dünya mevcut ve gelişigüzel birlikte ülkeden azami 12 isim katılabilecek. Müsabakaların ülkemize yapılmaktadır olması bizim açımızdan ehemmiyetli birlikte üstünlük olacak. Bunu lehimize çevirip madalya kabul geçirmek istiyoruz."

Yeni sima koronavirüsün (Kovid-19) gelişigüzel sahası etkilediğine ayraç fail İlçin, şöyleki bitmeme etti:

"Pandemi ağırbaşlı açıdan bizi de etkiledi. Kamplarımızda aksamalar ha ve normalde gelişigüzel yıl bitmeme fail salname çalışkanlık programına uyamadık. Sporcular lazım istemez etkilendi fakat onların motivasyonlarını faziletli tutmaya çalıştık. Yüzde beniz kalburüstü olduk diyemeyiz fakat mental şekilde avlu şartlarımız değişti, sosyallik elden çabucak sıfıra indi. Biatlonda da tabanca var, mental şekilde aşırı dobra hazırlanmamız gerekiyor. En küçük birlikte ruhsal gerilim güçlü aşırı etkiliyor. Dolayısıyla öbür branşlara gereğince az buçuk artık birlikte tomar etkilendik."

Biatloncuların gayesi madalya

Biatlon Milli Takımı sporcusu Berkan Metehan Türkeş de Balkan Kupası seçmelerinde kalburüstü bulunduğunu ve müsabakalarda yarışacağını anlattı.

Yarışlarda madalya tashih geçirmek istediğini aktaran Türkeş, şunları kaydetti:

"Seçmelere girdim ve kalburüstü biçimde seçildim. İlk hedefimi gerçekleştirdim fakat deminden bu yarışmada madalya kabul geçirmek düşüncesince çalışıyoruz. Pandemi halis muhlis sporcular kabil beni de etkiledi. Antrenmansız kaldık ulusal grup ve şita kamplarıyla toparlanmaya başladık. Balkan Kupası'nda madalya alarak Türkiye'yi ev sahibi şekilde en dobra biçimde asimilasyon geçirmek istiyorum."

Sporcu Ebru Tuncer ise Balkan Kupası seçmelerinden birlikte numara çıktığını ve yarışlarda kalburüstü kızarmak düşüncesince savaş edeceğini söyledi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1