MİLLİ VOLEYBOLCU LAGUMDZİJA: HEDEFİMİZ KADRO BİRİNCİSİ KENDİSİNE AVRUPA ŞAMPİYONASI'NA KATILMAK

A Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncusu Lagumdzija, elemelerde ekip önderi namına 2021 CEV Avrupa Şampiyonası bileti kabul etmek istediklerini söyledi.

MİLLİ VOLEYBOLCU LAGUMDZİJA: HEDEFİMİZ KADRO BİRİNCİSİ KENDİSİNE AVRUPA ŞAMPİYONASI'NA KATILMAK
İstanbul

Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te 12-16 Ocak'ta düzenlenecek 2021 CEV Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde savaş edecek A Milli Erkek Voleybol Takımı, hazırlıklarını tamamladı.

Kariyerini İtalya'nın Vero Volley Monza takımında sürdüren ulusal voleybolcu Adis Lagumdzija, İstanbul'daki dinlenme kampı süreci, ulusal takımın elemelerdeki şansı, İtalya'daki izlenimleri, A Milli Erkek Voleybol Takımı ve hedefleriyle ilgilendiren AA muhabirine değerlendirmede bulundu.

İstanbul'da güzel müşterek dinlenme kampı süreci geçirdiklerini tamlayan 21 yaşındaki pasçı çaprazı, elemelerde ekip liderliğine odaklandıklarını anlatım etti.

C Grubu'nda Bosna Hersek ve Makedonya ile 4 yarışma yapacaklarını aktaran Adis Lagumdzija, "Bosna Hersek dört dörtlük ekip olamayacak. Birçok oyuncu, Kovid-19 salgını dolayısıyla eliminasyon maçlarına gelmeyecek. Kuzey Makedonya'da ise kem yok. Daha ilkin Kuzey Makedonya'yı yenmiştik. İyi oynarsak baş döndürücü zorlanacağımızı düşünmüyorum. Hedefimiz ekip birincisi kendisine Avrupa Şampiyonası'na katılmak. Katılma hakkı elde ettiğimiz takdirde 2021 CEV Avrupa Şampiyonası'nda da güzel müşterek adım elde edebileceğimize inanıyorum." diyerek konuştu.

"Jenerasyon baş döndürücü iyi"

Adis Lagumdzija, A Milli Erkek Voleybol Takımı'nın baş döndürücü güzel müşterek ekibe ehil bulunduğunu belirtti.

Milli takımda tecrübeli adların yanında baş döndürücü dirayetli güre oyuncuların toprak aldığını vurgulayan Lagumdzija, "Çok güzel müşterek kadromuz bulunuyor. Jenerasyon baş döndürücü iyi. 2024 Olimpiyat Oyunları Elemeleri düşüncesince baş döndürücü birinci sınıf müşterek ekibe sahibiz. Adımızdan gır ettirebiliriz. Bir şansımız var. Hedefimiz orası." değerlendirmesinde bulundu.

"Çok ayrımlı havas hissetmeyeceğim"

Bosna Hersek tevellütlü Adis Lagumdzija, Türkiye'deki kariyerine 2014'te Galatasaray'da başladı.

Aynı sene Türk vatandaşlığı düzlük ve ast gözyaşı kategorilerinden itibaren ay-yıldızlı formayı giyen 21 yaşındaki pasçı çaprazı, Bosna Hersek'e huzur savaş edecek olmasıyla ilgili, "Daha ilkin güre veya kuzey takımda Bosna Hersek ile karşılaşmıştık. O maçta oynamamıştım. Bosna Hersek'e huzur evvel kere şekil giyeceğim. Sonuçta müşterek maç. Herhangi müşterek karşılaşma nasılsa, bu da anca olacak. 8 senedir Türkiye'deyim. Çok ayrımlı havas hissetmeyeceğim." biçiminde düşünüm belirtti.

"İtalya'da derinlemesine vadeli eğlenmek istiyorum"

Vero Volley Monza'da şekil giyen Adis Lagumdzija, İtalya'ya ve toy takımına ahenk sağladığını aktardı.

Galatasaray ve Arkas Spor'un arkası esna İtalya'da şekil giyerek hayalini gerçekleştirdiğini özetleyen ulusal voleybolcu, "Ağustos ayının ortasında buraya geldim. İtalya'ya alıştım. En güzel liglerden birinde şekil giyiyorum. Takımlar ortada müşterek tomar çelim farkı yok. Her ekipman birbirini yenebiliyor. Zor müşterek lig. Kolay değil. İtalya'da sürdürmek ve derinlemesine vadeli eğlenmek istiyorum. Daha güzel noktalarda olmayı hedefliyorum." biçiminde düşünüm belirtti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1