MUSTAFA CENGİZ'DEN ALİ KOÇ'A KABA ELEŞTİRİ

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Uyuşmazlık Çözüm Kurulunun (UÇK) futbolcuları Oğulcan Çağlayan ile ilişik verdiği değişmeyen karşı yorumda mevcut Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'u kaba ortak dille eleştirdi.

MUSTAFA CENGİZ'DEN ALİ KOÇ'A KABA ELEŞTİRİ
İstanbul

Başkan Cengiz, TFF UÇK'nin Çaykur Rizespor ile sözleşmesini nahak yere feshettiği sebebi öne sürülerek Oğulcan Çağlayan'a 6 karşılaşma men ve 1 milyon 200 bin ekü mal cezası vermesiyle ilişik GS TV'ye değerlendirmede bulundu.

Bu kararla ilişik görüşlerini aktaran Ali Koç'a reaksiyon yayınlayan Mustafa Cengiz, "Fenerbahçe, baş döndürücü kıymetli müşterek rakip camiamız. Her devir hürmet duyarım. Buradaki söylemlerim yalnızca Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a yönelik. Sevgili Ali Koç, sen sınırını bileceksin. Yargıyı hükmetme dibine alamazsın. Türkiye'nin en zengin insanı olabilirsin. Yargıya, mahkemelere ve tahkime bilge olamazsın. Baskı dibine alamazsın. Buna, ne haddin ne de mükemmel var. Lütfen bu tip söylemleri kullanmayalım. Kim haklıysa TFF Tahkim Kurulu değişmeyen verecek. Ali Koç buyursun, Rizespor ile baş başa cereyan etsin, yan olsun ve bizimle adli mahkemelere gelsin. Karşımıza çıksın. Bütün gücünün kullansın. Haklı mı, nahak yere mı kazanır göreceğiz. Kendi gözündeki mertliği doğrusu direği gıyaben başkalarının gözünde gübür aramasın." ifadelerini kullandı.

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulunun Oğulcan Çağlayan ile ilişik sonucu 5 Aralık 2020'de almasına karşın kendilerine 7 Ocak 2021'de dağ bayır geldiğini vurgulayan Cengiz, laflarını şöyleki sürdürdü:

"Bir pakt başkanı olarak, hakeza iskele babası ve hadsiz müşterek demeç ile geçmiş el karşılaştım. Burada en ehemmiyetli nokta, Sayın Ali Koç'un açıklaması şu: Bizi ayartan pakt gibi, 'Bu pakt bunu her daim ve kesiksiz yapıyor. Gerekli cezalar verilsin, gözüm üzerinizde ey tahkim.' diyor. Biz ayartan pakt değiliz. Gelen 21 sahife yazıda açık açık 'Galatasaray ayartan pakt değildir' diyor. Çaykur Rizespor yegâne cepheli adına Türkiye Futbol Federasyonunda elbette yapıyorsa oyuncunun sözleşmesini 1 sene uzatıyor. Oysa FIFA kurallarında 'Futbolcu kul değildir, rızasının katılması gerekir' diyor. Bunun hakkında topçu da bitime 6 pik kaldığında TFF'ye gidiyor ve 'Ben de yegâne cepheli feshediyorum' diyor. Sonra bizlere geliyor. Biz burada ayartan pakt değiliz. Galatasaray, Türkiye'de futbolun kıblesidir. Yerli ve ecnebi tamamı sporcular ilkin Galatasaray'a neşet etmek ister. Bu müşterek gerçek. Bunu bildirme edeceksiniz. Türkiye'de müşterek kulübün evren çapında hakeza müşterek isme cemaat olması, Türkiye'yi de rakiplerimizi de gururlandırmalı. Bundan erinçsiz olmayın."

Oğulcan Çağlayan'a maruz cezanın peşi sıra TFF Tahkim Kuruluna müracaatta bulunacaklarını aktaran Mustafa Cengiz, şunları kaydetti:

"Oğulcan Çağlayan, bizimle anlaşma imzaladıktan sonraları Çaykur Rizespor nahak yere dağıtılma niteleyerek TFF'ye başvuruyor. TFF, bunu aylardır inceliyor. UÇK açısından konuşuyorum, 6 karşılaşma düzen bağı cezası vermişler. Böyle müşterek bilinçlilik olmaz. UÇK'nin düzen bağı cezası vermeye yetkisi yok. Futbolcun güzel niyeti delik gerisi edildi. 1 milyon 200 bin ekü koskoca müşterek rakam. Bunu ne insanoğlu vicdanı ne doğruluk ne de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bildirme etmez. Biz TFF Tahkim Kuruluna başvuracağız. Tahkim onarsa yada hoşnut olmadığımız müşterek değişmeyen çıkarsa adli yola başvuracağız. Bununla sonuna denli uğraşacağız."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1