MUSTAFA CENGİZ: SEVGİLİ ALİ KOÇ, HADDİNİ BİLECEKSİN

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Oğulcan Çağlayan'ın Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) kabilinden 6 maçlık cezaya çarptırılması ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un mevzuyla ait açıklamalarına müteveccih açıklamalarda bulundu.

MUSTAFA CENGİZ: SEVGİLİ ALİ KOÇ, HADDİNİ BİLECEKSİN

Başkan Ali Koç'a reaksiyon yayınlayan Cengiz, "Fenerbahçe başkanının açıklamalarını az buçuk evvela bana ilettiler ve dinledim. Ben de müşterek pakt başkanı olarak, hakeza iskele babası ve hadsiz müşterek demeç ile evvel el karşılaştım. Kamuoyuna ve camiamıza evvela şurası ifşa etmek istiyorum ki, değişmeyen 5 Aralık’ta alındı. 7 Ocak 2021’de dağ bayır bizlere geldi. UÇK’nın iç işleyişinden çevre ihtimal imzalar olgunlaşma ediyordu. Bilemiyorum. Burada en ehemmiyetli bekçi şu; Sayın Ali Koç’un açıklaması, ‘Bu pakt bunu daim yapıyor, sabah akşam yapıyor. Ceza verilsin’ şeklinde... ‘Gözüm üzerinizde ey tahkim’ diyor. Bir… Biz ayartan pakt değiliz! Gelen 21 sayfalık yazıda gizlemeden belirgin Galatasaray ayartan pakt değildir diyor. Neden? Hemen özetleyeyim. Konuya muttali olduğum düşüncesince anlatıyorum. Ben bu denli ayrıntı bilmiyorum. Sevgili Oğulcan’la da anadan görme adına imza törenine müşterek sefer ışık çektirdik. Çok dobra müşterek çocuk. Rizespor müşterek tane cepheli adına TFF’de nite yapıyorsa sözleşmesini 1 sene uzatıyor. FIFA kurallarına mucibince topçu kul değil, rızasının katılması icap eder diyor. Ücreti de şimdi efdal olmalı deniyor. Çok tikel müşterek sevap artışıyla anlaşma uzatılmış. Hukukçulardan dinlediğimiz kadarıyla böyle. TFF, Rizespor’un talebini onama ediyor. Bunun dair de futbolcu, bitime 6 karşılaşma kaldığında gidiyor TFF’ye, nahak iş icra ettikleri düşüncesince ego de sözleşmemi müşterek tane cepheli adına feshediyorum diyor" ifadelerini kullandı.

"BİZ BURADA AYARTAN KULÜP DEĞİLİZ"

Galatasaray'ın Türkiye'de futbolun kıblesi bulunduğunu dile getiren Cengiz, "Olay sonraları bizlere geliyor. Biz burada ayartan pakt değiliz. Galatasaray şimdi evvela dediğim kabil ve her insanın bilmiş olduğu kabil Türkiye’de futbolun kıblesidir. İster evcil gerek yabancı. Bütün sporcular Galatasaray’a neşet etmek ister. Bunu onama edeceksiniz. Bu müşterek gerçeklik ve gerçek. Bundan tasalı olmayın. Türkiye’de müşterek kulübün evren çapında hakeza müşterek isme ehil olması Türkiye’yi de gururlandırmalı rakiplerimizi de. Biz onların da yücelmesini isteriz lakin Galatasaray’ın bulunmuş olduğu bu taçlanmış vaziyetten tasalı olmayın. Kabul edin. Futbolcu bizimle anlaşma imzaladıktan sonraları Rizespor Kulübü, nahak bozma diyerek TFF’ye başvuruyor. TFF bunun aylardır inceliyor. Biz akıllıca ak bakmadık. Çünkü o denli gizlemeden müşterek görüngü ki… Tabii ki türel dayanak verdik. Kendi avukatları götürdü olayı" diyerek konuştu.

"UÇK'NIN DİSİPLİN CEZASI VERME YETKİSİ YOK"

UÇK'nın verdiği cezayla ilgilendiren istimara işleyen Cengiz, şunları söyledi: "Burada UÇK açısından konuşuyorum. 6 karşılaşma sıkı cezası vermişler. Böyle müşterek nesne olamaz. UÇK’nın sıkı cezası vermeye yetkisi yok. Karar esassız müşterek hüküm. Hukukta esas bulunan evvel araştırmada kökler incelenir. Usulde günah yapılmıştır. Futbolcunun dobra niyeti delik gerisi edilmiştir. Çıkan 1.2 milyon ukubet koskoca müşterek rakamdır. Bunu ne insanoğlu vicdanı ne doğruluk ne AİHM onama etmez. Biz alışılagelen kaza yoluna, tahkime başvuracağız. Tahkim icazet verirse, futbolcunun hoşnut bulunmadığı müşterek boyut ortaya çıkarsa mahkemeye başvuracağız ve bununla sonuna denli uğraşacağız. Öyle sözler dolanıyor ki, bu UÇK kararından sonraları futbolcunun 6 maçlık cezası adım atar deniyor. UÇK hakeza müşterek ukubet veremez ki! UÇK’nın uhdesinde değil. Veremez! Biz anca biliyoruz. Verebiliyorsalar da tahkimden bunu düzeltmelerini istiyoruz."

"KENDİ GÖZÜNDEKİ MERTEĞİ GÖRMEDEN BAŞKANLARININ GÖZÜNDEKİ ÇÖPÜ ARAMASIN"

“Fenerbahçe camiasına herhangi müşterek devir şişman hürmet duyarım" diyen Cengiz, "En DOĞRU dostlarımız, kardeşlerimiz, annemiz, babamız Fenerbahçelidir. Benim buradaki söylemlerim baştan sona Fenerbahçe başkanına yöneliktir. Sevgili Ali Koç, sen haddini bileceksin. Sen yargıyı hükmetme dibine alamazsın. Türkiye’nin en ensesi kalın insanı olabilirsin. Allah arttırsın; lakin sen yargıya, tahkime, mahkemelere bilge olamazsın. Onları yönlendiremezsin. Baskı dibine alamazsın. Bunu yapamazsın. Ne haddin mevcut ne tam mevcut bu konuda. Lütfen bu tip söylemleri kullanmayalım. Tahkimin bunu realize edeceğine inanıyorum. Tahkim realize edemezse Sayın Ali Koç buyursun Rize tarafına… Zaten daim Rize tarafında neler bulunduğunu müşterek gündüz anlatırım hatıralarımı yazarsam. Neler evet baş döndürücü şaşırırsınız. O devir Rize ile beraberce cereyan etsin. Taraf olsun. Bizimle beraberce UEFA’ya, FIFA’ya AİHM’e gelsin. Karşımızda gelsin. Bütün enerjisini de kullansın. Haklı mı kazanır nahak mı? Onu görürüz. Kendi gözündeki merteği gıyaben başkalarının gözündeki çöpü aramasın" ifadelerini kullanarak laflarını noktaladı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul