NİHAT ÖZDEMİR: BURSASPOR BU SENE BÜYÜK ATILIM YAPTI

TFF Başkanı Nihat Özdemir, ''Umut ederiz ki, mart ayından itibaren adım adım taraftarları tribünlere alabiliriz. Mayıs ayında maçların seyircili oynanmasını görüntü ediyor ve arzuluyoruz'' dedi.

NİHAT ÖZDEMİR: BURSASPOR BU SENE BÜYÜK ATILIM YAPTI

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Bursaspor-Fraport-TAV Antalyaspor müsabakasını eğlenmek kabilinden gittiği Bursa'da muhtelif ziyaretler gerçekleştirdi. Özdemir, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar ile beraberce Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan neşeli ve Bursa İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan'a suhulet ziyaretlerinde bulundu. Başkan Özdemir, ziyaretlerde Vali Canbolat, Belediye Başkanı Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı neşeli ve Emniyet Müdürü Aslan'a A Milli Takım forması ikram etti.

Ziyaretlerin peşi sıra Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar ve A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile beraberce Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu'nda oynanan Bursaspor-Fraport-TAV Antalyaspor müsabakasını izledi.

NİHAT ÖZDEMİR: BURSASPOR, TÜRK FUTBOLUNDA AYRI BİR YERE SAHİP BİR TAKIM

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Bursa'nın kenisi düşüncesince ehemmiyetli ortak kent bulunduğunu vurgulayarak, senelerdir Bursa'da erke dağıtımı yaptıklarını tabir ederek, ''Bursaspor'un Ziraat Türkiye Kupası'nda Antalyaspor ile müsabakasını izlemeye geldik. Başarılı ortak halde bu noktaya geldi Bursaspor. Başarılarının bitmeme etmesini dilerim. Bursaspor, Türk futbolunda ayrı ortak yere ehil ortak takım. Bu sene büyük ortak atılım yaptı. Türkiye'de bu işi uygulayıcı önce yerine Altınordu Spor Kulubü. Şimdi de Bursaspor hakeza ortak değişmeyen aldı. Hiç ecnebi olmadan, ağız ağıza altyapıdan mevrut futbolcularla ligi götürmek. Bu sonucu kılıç içten destekledik. Başarılı oluyorlar bunu Türkiye Kupası'nda da gösterdiler. TFF 1'inci Lig'de de elleme savaş ediyorlar. Bu bizim düşüncesince ortak övünme meselesi. Her devir kalbimiz onlarla beraber'' dedi.

''MAYIS AYINDA MAÇLARIN SEYİRCİLİ OYNANMASINI HAYAL EDİYOR VE ARZULUYORUZ''

Nihat Özemir, pendeminin dünyayı olağandan etkilediğini tabir ederek, ''Yalnız Türkiye'de değil dünyada da topu topu spor müsabakaları seyircisiz oynanıyor. Bu tür maçların elleme bulunduğu savunulamaz. Seyirci, maçların en büyük öznesidir. Bu çağda seyircili oynama kabil görünmüyor. Gıda sektöründe alıcı bildirme edilmezken stadyumlara da şu an düşüncesince peyrev almamız kabil değil. Ama yaklaşan sürede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çeşidinden meydana getirilen açıklamada gördük ki türkiye pandemi periyodunu elleme yönetiyor ve iyiye gidiyor. Hafta süresince de telkih uygulamaları devletimizde başlanacak, sonuçlarını çabucak alacağız. Umut ederiz ki, mart ayından itibaren adım adım taraftarları tribünlere alabiliriz. Mayıs ayında maçların seyircili oynanmasını manzara ediyor ve arzuluyoruz. Türkiye'de oynanacak Şampiyonlar Ligi finali var. Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacağız. Bizim misyonumuz bekâr Türkiyemizde değil, Avrupa'da da maçların seyircili oynanmasıdır'' diyerek konuştu.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1