OĞULCAN ÇAĞLAYAN'A 6 MAÇ MEN CEZASI

Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK), Çaykur Rizespor ile sözleşmesini bir tane yönlü feshederek bu zaman başlangıcında Galatasaray'a imza atan Oğulcan Çağlayan'ın feshinin nahak bulunduğunu ve oyuncuya 6 maç men cezası verdiğini açıkladı.

OĞULCAN ÇAĞLAYAN'A 6 MAÇ MEN CEZASI

Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK), 5.12.2020 tarihinde Oğulcan Çağlayan ve Galatasaray aleyhine Çaykur Rizespor kabilinden oluşturulan davada şu kararları aldı:

- Çaykur Rizespor'un transferde Galatasaray'ın ayartan pakt bulunduğunun tespiti talebi reddedilmiştir.
- Feshin nahak dağıtma olduğuna hükmedilerek davalıların 1 milyon 200 bin Euro ödence ödemesine ve Oğulcan Çağlayan'a altı resmi müsabakadan men cezası verilmesine değişmeyen verilmiştir.

"Galatasaray yerinde davalarında personelleri ve sporcularının yanı sıra olacaktır"
Sarı-kırmızılıların resmi genel ağ sitesinden mevzuyla ilişik meydana getirdiği açıklamada ise, "UÇK sonuncu değişmeyen mercii olmayıp Galatasaray ve Oğulcan Çağlayan hususiyet ve teamüllere karşıt haksız, baş döndürücü taraflı düzenleme ve tartışılacak bu kararların kaldırılması düşüncesince halkoyu bilgilendirilerek, hukuka bulunan itimatı bünye düşüncesince TFF Tahkim Kurulu ve gerekmesi biçiminde gayrı adli kurumlara itirazda bulunacaktır. Galatasaray yerinde davalarında personelleri ve sporcularının sonuna derece değme devir banko yanı sıra olacaktır" denildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1