ORGANİZASYON KOMİTESİNE GEREĞİNCE TOKYO OLİMPİYATLARI'NIN MÜŞTEREK KERE HâLâ ERTELENMESİ 'İMKANSIZ�

Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı Mori Yoşiro, oyunların birlikte kere şimdi ertelenmesinin "imkansız" bulunduğunu söyledi.

ORGANİZASYON KOMİTESİNE GEREĞİNCE TOKYO OLİMPİYATLARI'NIN MÜŞTEREK KERE HâLâ ERTELENMESİ 'İMKANSIZ�
Tokyo

Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı Mori Yoşiro, komisyon ve aranjman içerisinde etkin tahminî 3 bin 500 insana müteveccih düzenlemiş olduğu devre içi dünkü sene toplantısında, Tokyo Olimpiyatları'nın sonuç halini değerlendirdi.

Turnuva hazırlıklarına müteveccih personelleri motivasyon edici mesajlar sağlayan Mori, Tokyo Olimpiyatları'nın müstevli yardımıyla baştan ertelenmesinin "kesinlikle imkansız" bulunduğunu savundu.

Bu ihtimalin "seçenek dışı" bulunduğunu ati devam eden Mori, Japonya geneli Kovid-19 vakalarının seyrinin, turnuvaya kükremek çok seyircinin onama edilip edilmeyeceği kararını etkileyebileceğini belirterek, "Şubat ve Mart ortada çetin birlikte değişmeyen özgülemek mecburiyetinde kalacağımızı düşünüyorum." dedi.

Olimpiyat hazırlıklarının planlandığı kadar sürdüğünü kaydeden Mori, "Ufak birlikte şüphemiz olsa değme şeyi etkiler. Bu ziyasız tünelden güçlerimizi birleştirerek bu arada geçeceğiz. Uzun gecelerden sonradan üstelik sabahleyin gelir. Tüm söyleyeceğim hazırlıklarımıza planlandığı kadar bitmeme etmektir. Neşe ve umudu nice insana ulaştırabileceğimize inanıyorum." diyerek konuştu.

Etkinlikte mütekellim Tokyo Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Üst Yöneticisi (CEO) Muto Toşiro da "Spor güçlüdür ve müşterilerini etkiler. Görevimiz ne olacağına değil, turnuvanın kesinlikle düzenlenebileceğine bellek yormaktır." ifadelerini kullandı.

Hafta sonu meydana getirilen Kyodo anketinde, turnuvaya bağlı soruya iştirakçilerin yüzdelik 35,3'ü "iptal edilmeli", yüzdelik 44,8'i ise "yeniden ertelenmeli" cevabı vermişti.

Geçen sene 24 Temmuz-9 Ağustos'ta yapılması planlanan ve müstevli zımnında ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın, bu sene 23 Temmuz-8 Ağustos düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 07:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1