ORGANİZASYON KOMİTESİNE UYARINCA TOKYO OLİMPİYATLARI'NIN ORTAK EL HâLâ ERTELENMESİ 'İMKANSIZ�

Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı Mori Yoşiro, oyunların ortak defa henüz ertelenmesinin "imkansız" bulunduğunu söyledi.

ORGANİZASYON KOMİTESİNE UYARINCA TOKYO OLİMPİYATLARI'NIN ORTAK EL HâLâ ERTELENMESİ 'İMKANSIZ�
Tokyo

Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı Mori Yoşiro, komisyon ve aranjman içerisinde etkin kestirmece 3 bin 500 insana müteveccih düzenlemiş olduğu devre içi dünkü sene toplantısında, Tokyo Olimpiyatları'nın akıbet halini değerlendirdi.

Turnuva hazırlıklarına müteveccih personelleri motivasyon edici mesajlar sağlayan Mori, Tokyo Olimpiyatları'nın müstevli yardımıyla baştan ertelenmesinin "kesinlikle imkansız" bulunduğunu savundu.

Bu ihtimalin "seçenek dışı" bulunduğunu encam devam eden Mori, Japonya geneli Kovid-19 vakalarının seyrinin, turnuvaya çokluk çok seyircinin onama edilip edilmeyeceği kararını etkileyebileceğini belirterek, "Şubat ve Mart ortada ağır birlikte değişmeyen hasretmek mecburiyetinde kalacağımızı düşünüyorum." dedi.

Olimpiyat hazırlıklarının planlandığı kabil sürdüğünü kaydeden Mori, "Ufak birlikte şüphemiz olsa gelişigüzel şeyi etkiler. Bu ışıksız tünelden güçlerimizi birleştirerek bu arada geçeceğiz. Uzun gecelerden sonradan üstelik sabahleyin gelir. Tüm söyleyeceğim hazırlıklarımıza planlandığı kabil bitmeme etmektir. Neşe ve arzusu nice insana ulaştırabileceğimize inanıyorum." diyerek konuştu.

Etkinlikte mütekellim Tokyo Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Üst Yöneticisi (CEO) Muto Toşiro da "Spor güçlüdür ve kullanıcılarını etkiler. Görevimiz ne olacağına değil, turnuvanın elbette düzenlenebileceğine baş yormaktır." ifadelerini kullandı.

Hafta sonu meydana getirilen Kyodo anketinde, turnuvaya bağlı soruya iştirakçilerin yüzdelik 35,3'ü "iptal edilmeli", yüzdelik 44,8'i ise "yeniden ertelenmeli" cevabı vermişti.

Geçen sene 24 Temmuz-9 Ağustos'ta yapılması planlanan ve müstevli zımnında ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın, bu sene 23 Temmuz-8 Ağustos düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 07:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1