PENG SHUAİ’NİN ‘YAŞAM KANITI’ GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞILDI

Çin devlet medyası Global Times’ın Şef Editörü, 2 Kasım’dan itibaren kayıp tenisçi Peng Shuai’nin 3 ayrı görüntüsünü yaşadığına dair kanıt olarak bugün paylaştı. Şef Editör, ‘yaşam kanıtı’ görüntülerle birlikte “Video içeriği, onların cumartesi günü Pe

PENG SHUAİ’NİN ‘YAŞAM KANITI’ GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞILDI

Çin devlet medyası Global Times’ın Şef Editörü, 2 Kasım’dan itibaren kayıp tenisçi Peng Shuai’nin 3 ayrı görüntüsünü yaşadığına dair kanıt olarak bugün paylaştı. Şef Editör, ‘yaşam kanıtı’ görüntülerle birlikte “Video içeriği, onların cumartesi günü Pekin saatinde çekildiğini açıkça gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Ünlü tenisçi Peng Shuai, 2 Kasım’da Çin sosyal medya sitesi Weibo'da eski Başbakan Yardımcısı Zhang Gaoli hakkında kendisini uzun süre taciz ettiğine dair bir iddia yayınladı. O tarihten itibaren kendisinden haber alınmayan tenisçinin, arkadaşlarıyla yemekte olduğu ve bir tenis organizasyonundaki görüntüleri içeren 3 ayrı ‘yaşam kanıtı’ videolar paylaşıldı.

Paylaşım, Çin devlet medyası Global Times’ın Şef Editörü Hu Xijin tarafından yapılarak videolarla birlikte, “Peng Shuai'nin bir restoranda koçu ve arkadaşlarıyla akşam yemeği yediğini gösteren iki video klip edindim. Video içeriği, onların cumartesi günü Pekin saatinde çekildiğini açıkça gösteriyor” mesajı yer aldı.

KADIN TENİSÇİLER BİRLİĞİ: 2 KASIM'DAN İTİBAREN HABER ALAMADIK

Kadın Tenisçiler Birliği (WTA) ve ünlü tenisçiler, 2 Kasım’dan itibaren ünlü tenisçinin yaptığı taciz açıklamasından sonra kendisinden haber alınamadığını belirterek, hayatından endişe ettiklerine dair açıklamalar yapmıştı. İngiltere Dışişleri Bakanlığı basın açıklaması yaparak, “Çinli yetkililer, onun güvenliği ve nerede olduğuna dair doğrulanabilir kanıtları acilen sağlamalı. Herkesin tepki korkusu olmadan konuşmasına izin verilmelidir. Dünyanın herhangi bir yerindeki tüm cinsel saldırı raporları soruşturulmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2021, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1