PORTEKİZİ 6-0 DEVİREN MİLLİ TAKIMIMIZ, AVRUPA OYUNLARINDA ŞAMPİYON

Özel Sporcular Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Down Avrupa Oyunları finalinde Portekizi 6-0 mağlup ederek şampiyon oldu.

PORTEKİZİ 6-0 DEVİREN MİLLİ TAKIMIMIZ, AVRUPA OYUNLARINDA ŞAMPİYON

Özel Sporcular Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Down Avrupa Oyunları finalinde Portekiz'i 6-0 mağlup ederek şampiyon oldu. Millilere kupayı getiren golleri Anıl Koçak (2), Resul Orakçı (2), Hami Maldız ve Birkan Dirici kaydetti.

Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın: Başaracağız dedik, başardık

Müsabaka sonrasında açıklamalarda bulunan Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, "Onlar sahada, bizler tribünde heyecanımız doruklardaydı. Hepsi ile gurur duyuyoruz. Başaracağız dedik, başardık. Tarihimizde ilk defa Down Sendrom Futsal Milli Takımımız ile Avrupa Şampiyonu olduk. Bizlere, bu güzel çocuklarımıza inanan ve her zaman destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Sayın Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya'ya, Sayın TFF Başkanımız Nihat Özdemir'e , Sayın TMPK Başkanımız Yavuz Kocaömer'e ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ailemize teşekkür eder şükranlarımı sunarım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2021, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1