SON DAKİKA: BEŞİKTAŞ-GİRESUNSPOR MAÇINDA KURAL HATASI GÜNDEME...

Beşiktaş, Giresunspor mücadelesinin 11inde Mert Günok, Umut Meraş ve Necip Uysala yer vermiş ve TFFnin belirlediği 8+3 kuralına uymuştu. Fakat 39. dakikada Necipin kırmızı kartla oyun dışında kalması ve ardından Sergen Yalçının oyuna müdahale etmemesi sonrasında futbolseverleri

SON DAKİKA: BEŞİKTAŞ-GİRESUNSPOR MAÇINDA KURAL HATASI GÜNDEME...

Spor Toto Süper Lig 'in 14. haftasında Beşiktaş , Giresunspor'u konuk ederken, ilginç bir an yaşandı. Kara Kartal'da mücadeleye Mert Günok, Umut Meraş ve Necip Uysal 11'de başladı. Böylece Siyah-Beyazlılar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun daha önceden belirlemiş olduğu 8+3 kuralı açısından sorun yaşamadı. Fakat dakikalar 39'u gösterdiğinde Siyah-Beyazlılar'ın kaptanı Necip gördüğü kırmızı kart sonrasında oyundan atıldı.

Bu pozisyon sonrasında ise Sergen Yalçın oyuna müdahale etmedi. Futbolseverlerin bir kısmı ise 3 Türk kuralı nedeniyle Beşiktaş'ın kural ihlali yaptığını düşündü. Ancak TFF'nin talimatına göre Kara Kartal kurallara aykırı bir durumda bulunmadı.

TFF'nin kuralı yerli üzerine değil aslında yabancı üzerine... Yani TFF diyor ki; sahada en az 8 yabancı futbolcu bulunacak. Bu durumda 10 kişi kalındıktan sonra 2 Türk'ün sahada olması kurala göre sorun teşkil etmiyor.

Ancak yerli bir futbolcunun oyundan alınıp, yabancı bir futbolcu sahaya sürülürse o zaman Beşiktaş'ın sahadaki yabancı futbolcu sayısı 9'a çıkacağı için kural ihlali söz konusu olur.


Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2021, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1