SON DAKİKA! GALATASARAYDA MUSTAFA CENGİZ VE YÖNETİMİ, MALİ YÖNDEN...

Galatasaray Kulübünde yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yapılamayan 2019 yılı olağan genel kurul toplantısı, bugün Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Mustafa Cengiz ba��kanlığındaki eski yönetim kurulu, 2019 yılı olağan genel kurul topla

SON DAKİKA! GALATASARAYDA MUSTAFA CENGİZ VE YÖNETİMİ, MALİ YÖNDEN...

Galatasaray Kulübü'nde yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yapılamayan 2019 yılı olağan genel kurul toplantısı, bugün yapıldı. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen toplantı, koronavirüs önlemleri kapsamında sadece kulüp üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya basın mensupları veya misafirler alınmadı. Başkan Burak Elmas’ın yer aldığı genel kurula dönemi görüşülen ancak rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören eski başkan Mustafa Cengiz katılmadı. Cengiz yönetimini ikinci başkan Abdurrahim Albayrak, başkan yardımcıları Yusuf Günay ve Kaan Kançal ile bazı yöneticiler temsil etti.

Galatasaray Kulübü'nde Mustafa Cengiz yönetimi, 2019 yılı mali yönden ibra edildi. 2019 yılı idari yönden ise ibra edilmedi.

Abdurrahim Albayrak’tan Falcao özeleştirisi

Eski Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Radamel Falcao’nun tutmayan bir transfer olduğunu söyledi. Transferinden önce Falcao ile basına yansıyan fotoğraflarından dolayı eleştirilen Albayrak, "Falcao için Monako’ya giderek görüşmeler yaptık. Şanssız bir şekilde bir fotoğraf ortaya çıktı. O resmin ortaya çıkmasından dolayı bütün Galatasaraylılardan özür diliyorum. Bir hataydı. Ben, bir gazeteciye vermedim. Çok yakın birine gönderdim. O da kıramadığı bir arkadaşına vermiş. O kişi de basına vermiş." şeklinde görüş belirtti.

Falcao’nun 5 milyon avrodan aşağı imza atmayacağını söylediğini aktaran Albayrak, "Falcao’ya yıllık 5 milyon avro para verdik. İmza parası da bunun içindeydi. Bu transfer tutmadı, olmadı. Dünya çapında bir santrfor ama tutmadı. Bunda benim kadar kimse üzülemez. Beni kahretti. Sisteme mi uymadı diyelim, şanssızlık mı diyelim... Bunu da başkanım (Mustafa Cengiz) tamamen taraftarın istek ve arzularına dayanarak aldı. Falcao’ya 2 yılda 10 milyon avro ödedik." açıklamasında bulundu.

Yusuf Günay, Florya arazisi eleştirilerine yanıt verdi

Sarı-kırmızılı kulübün eski başkan yardımcısı Yusuf Günay, Florya arazisinin geri alınmasıyla ilgili kendilerine yöneltilen eleştirileri anlayamadığını söyledi. Florya konusunun son dönemde çok tartışılır olduğunu belirten Günay, "Florya’yı Galatasaray’a geri kazandırma adına hesap verme trajikomik bir durum oldu. Florya ve Riva, Emlak Konut Yatırım Ortaklığı ile yapılan sözleşme çerçevesinde tapuları Emlak Konut’a devredilmişti. Bir taahhüt vardı. 2017 aralık ayında Florya Emlak Konut’a devredilecekti. Bir sürü nedenle bu devir gerçekleşemedi. Kemerburgaz arazinde işgalciler çıkarılmadığı için ilerleme sağlanamadı. Görev süremiz sonunda bu işgalcileri oradan çıkardık. Kemerburgaz, Galatasaray’ın her türlü tasarruf yapabileceği noktada. Florya, 4 yıl evvel 120 milyon liraya vermişim, 4 yıl sonra 120 milyon liraya almışım, tarla vermişim, imar planı yapılmış bir şekilde almışım. Faizin faizi meselesi Florya’yı almadan önce devam eden bir şey. Burada yanlış bir bilgi var. Ben Florya’yı verdim, antrenman yapacak yer yok diye Kemerburgaz’ı aldık. Bu takdir edilecek bir şey." ifadelerini kullandı.

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1