STEFAN KUNTZ İLE PRENSİPTE ANLAŞILDI! A MİLLİ TAKIM'IN BAŞINA GELMESİ AN MESELESİ

Şenol Güneş'in A Milli Takım'dan ayrılması sonrası Alman hoca Stefan Kuntz'un, A Milli Takım'la prensip anlaşmasına varması vardı. Kuntz'un mayıs ayında verdiği bir röportaj tekrar gündeme geldi. Bir dönem Beşiktaş forması giyen Kuntz yaptığı açıklamada, 'Her maçtan

STEFAN KUNTZ İLE PRENSİPTE ANLAŞILDI! A MİLLİ TAKIM'IN BAŞINA GELMESİ AN MESELESİ

A Milli Takım'da Şenol Güneş'ten boşalan teknik direktörlük koltuğuna Stefan Kuntz'un getirilmesi an meselesi. Son görüşmeleri gerçekleştirmek İstanbul'a gelen Alman hocanın geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportaj yeniden gündeme geldi.

BEŞİKTAŞ'A BAŞARILAR DİLEDİ

Hürriyet'in haberine göre; 1995-96 sezonunda Beşiktaş forması giyen Almanya Ümit Milli Takım Teknik Direktör Stefan Kuntz, geçtiğimiz Mayıs ayında verdiği röportajda eski takımına şampiyonluk yolunda başarılar dilemiş ve İstiklal Marşı hakkında anlamlı ifadeler kullanmıştı.

"HER MAÇTAN ÖNCE İSTİKLAL MARŞI'NIN SÖYLENDİĞİNİ FARK ETTİM"

Aradan yıllar geçmesine rağmen hatırladığı Türkçe kelimeler olduğunu söyleyen Kuntz, "Bir restoranda 'Tee istiyor musun' dendiğini hatırlıyorum. Bunun bir çay istediğim anlamına geldiğini hatırlıyorum. Tabii sahada kullanılan 'oyna', 'çabuk', 'yavaş' gibi kelimeleri hatırlıyorum. Elbette bunlar nispeten çabuk öğrendiğiniz kelimelerdi. Her maçtan önce İstiklal Marşı'nın söylendiğini fark ettim. Arkadaşlarıma eşlik edebilmek için Türk milli marşının ilk satırlarını ezberledim. Bunu Türk misafirperverliğinden memnun olduğumu göstermek için yapmıştım." ifadelerini kullanmıştı.

Stefan Kuntz ile prensipte anlaşıldı! A Milli Takım'ın başına gelmesi an meselesi

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1