SUMUDİCA: 'FUTBOLCULARA CEBİMDEN PRİM DAĞITTIM'

Süper Ligin 18'inci hafta maçında deplasmanda Demir Grup Sivasspor'a 2-1 yenik bulunan Gaziantep FK'nın teknik direktörü Marius Sumudica, 'Ben Türkiye'de çalışmaya sürdürmek istiyorum. Ben bu ülkeyi seviyorum, bu zaman sonuna derece kalacağım burada. Bana hürmet duymayan insanl

SUMUDİCA: 'FUTBOLCULARA CEBİMDEN PRİM DAĞITTIM'
Süper Ligin 18'inci hafta maçında deplasmanda Demir Grup Sivasspor'a 2-1 aşınmış bulunan Gaziantep FK'nın teknik direktörü Marius Sumudica, "Ben Türkiye'de çalışmaya sürdürmek istiyorum. Ben bu ülkeyi seviyorum, bu vakit sonuna derece kalacağım burada. Bana hürmet duymayan insanlarla çalışmam. Çünkü bana hürmet göstermiyorlar" dedi. 

Maçın peşi sıra matbuat mensuplarına açıklamalarda mevcut Gaziantep FK fen direktörü Sumudica, "Bütün iri ekipler kaybetti. Milan kaybetti. Bayern Munih kaybetti. Herkes kaybedebilir. Problem bu değil. Ama elbette kaybettiğimiz önemli. Kenan’ın yüzdelik beniz ceza vuruşu konumu vardı, verilmedi. Attıkları evvela golde hem Oğuz’a aynı zamanda Muhammed’e dü el faul vardı. Sivas'ı kutlama kartı ediyorum. Maçı kazandılar lakin Sivasspor’un on paralık kimsenin yardımına gereksinimi yok. Şu anne derece güzel birlikte lig çıkarttık" dedi.


'CEBİMDEN 80 BİN EURO PRİM DAĞITTIM'

Sosyal medyada kendisi kendisince yazılanlara karşılık verici Sumudica, "Benim paranın peşi sıra koştuğum söyleniyor. Bütün Türkiye'nin bilmesini istiyorum. Bu birlikte asıl değil, akla yatkın değil. Eğer paranın peşi sıra koşsaydım şu an bambaşka yerde, bambaşka takımın hocası olurdum. İlk evvela dört başı mamur Türkiye'nin, sonradan taraftarımızın ve kentin bilmesini istediğim birlikte obje var, maçtan evvela her insanın karşılaşmaya derişik olması gerekirken maçtan evvela kulübümün bana hâlâ güzel birlikte ücretle toy sözleşme öneri etmiş olduğu söylendi. Bu akla yatkın değil. Başkanımla esbak birlikte derinti yaptık. Başkanımız benden maaşımdan yüzdelik 10 iskonto istedi. Bunu onama edemeyeceğim. Ben oyuncularıma hususi maçlar düşüncesince cebimden 80 bin Euro prim dağıttım. Bunu kıvançla verdim. Kendim bu primleri açıkladım. Benim verdiğim primleri başkanımız pakt süresince istedi. 'Oyunculara veriyorsun da bozukluk kulübe vermiyorsun' dedi. Bu biçimde bitmeme etmemiz zor. Ben onların teklifine hâlâ birlikte karşılık vermedim. Odama geldiler. Daha sonradan maaşıma bindirim yapmayı öneri ettiler. Ekibim yabancı, tığ Türk değiliz haricen geldik. 80 bin Euro artırıma gittiler hâlâ sonra. Bu 80 bin euroyu sekiz insana bölmem istendi. Benim maaşım çabucak 600 bin Euro. Bütün Türkiye’nin bilmesini istiyorum." diyerek konuştu.


'SAYGI DUYMAYAN İNSANLARLA ÇALIŞMAM'

Başarı eline geçirmiş birlikte hocaya yapılanların latifçe olmadığını kail Sumudica, "Geçen hafta ligde birlikte numara sıraya yükselmiştik. Şimdi takımımız üçüncü sırada. Başarı eline geçirmiş birlikte hocaya bunun yapılmasını anlayamıyorum. Bunu dört başı mamur Türkiye’nin bilmesini istedim. Her devir kişilerin yüzüne söylerim. Ben Türkiye’de çalışmaya sürdürmek istiyorum. Ben bu ülkeyi seviyorum, bu vakit sonuna derece kalacağım burada. Bana hürmet duymayan insanlarla çalışmam. Çünkü bana hürmet göstermiyorlar." ifadelerini kullandı.

Bir matbuat personelinin ‘para iş değil diyor fakat dört başı mamur konuşmaları parayla ilgili. Prim verdim diyor, pakt prim vermedi diyor’ şeklindeki sorusu üstüne Sumudica şöyleki bitmeme etti:

"Takım grup mi düşüyor yani. Benim yaptıklarım ortada. Benim başarımın ödülü bu mu? maaşımın yüzdelik 10 düşürülmesi. Eğer size maaşınızın düşürme teklifi gelseydi siz işinize bitmeme boy bos miydiniz?"

Arabistan’dan öneri geldiğinin sorulması üstüne ise Sumudica, "Bana meydana getirilen bu teklifi taşlama yerine onama ediyorum. Ben vakit sonuna derece burada kalacağım. Sezon sonundan sonradan ne olabilir bilmem. Kontratım vakit böylelikle bitiyor. Bir başkanın ‘Oyunculara mülk veriyorsun, kulübe de mülk ver’ demesini anlamıyorum. Evet Arabistan’dan öneri vardı lakin ego bu teklifi reddettim" dedi.

Sumudica, konuşmasının sonunda, "Eşimi arayacağım, bana mülk göndermesini söyleyeceğim" demesi üstüne birlikte matbuat çalışanı 'Şu an parası bulunmayan mu?’ diyerek sordu. Sumudica bunun üstüne ise, "Kulübe iane edeceğim" halinde karşılık verdi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1