Süper lig için süpriz öneri!

SÜPER LİG'İN ADINI 'İSTANBUL LİGİ' YAPALIM!

Süper lig için süpriz öneri!

'Süper Lig'de İstanbul takımlarına kota gelsin'
Mevlüt Tezel, Spor Toto 1. Lig'de yaşanan Süper Lig'e yükselme yarışına dikkat çekti ve Ümraniyespor'un Süper Lig'e yükselmesi halinde yaşanacak 'İstanbullu takım enflasyonunun' olası zararlarını vurguladı.

SÜPER LİG'İN ADINI 'İSTANBUL LİGİ' YAPALIM!

Spor Toto 1. Lig'de lider Çaykur Rizespor'un üç puan gerisinde olan Ümraniyespor, 33'üncü haftada lideri sahasında ağırlayacak. Eğer Ümraniyespor Süper Lig'e çıkarsa, Süper Lig'deki İstanbullu takım sayısı altıya yükselecek. İstanbulspor da play-off'lardan gelirse, bu sayı yediye bile çıkabilir. O zaman Süper Lig'in adı da İstanbul Ligi olsun!

EKONOMİK VE REKABET ANLAMINDA FUTBOLDA DARBE VURACAK

Bu köşede defalarca yazdım: 18 takımlı ligde beş İstanbul takımı bile fazla. Bu sayı altıya çıkarsa; Süper Lig, İstanbul'a hapsedilecek, bu da rekabet ve ekonomik anlamda futbola büyük darbe vuracak. Üç büyükler, daha çok maçı evinde oynamış gibi olacak. Anadolu'ya gitmek istemeyen yıldız futbolcular için alternatif takım sayısı artacak. Ayrıca İstanbul'dan bir takım Süper Lig'e yükseldiğinde kolay kolay küme düşmüyor çünkü sermaye İstanbul'da. Bu da Anadolu'daki futbolun gelişmesini engelliyor.

YA LİMİT KOYULSUN YA SAYI ARTIRILSIN

Eğer Ümraniyespor da, Kasımpaşa ve Başakşehir gibi tribünleri dolduramazsa seyirci ortalaması daha da düşecek. Elbette Ümraniyespor, Süper Lig'e çıkmayı hak ediyor; düşük bütçeyle büyük işler başardılar. Benim itirazım, Süper Lig'in oluşumuna... Eğer bu ulusal bir ligse, İstanbul'a limit konmalı; katılımcı takım sayısı dördü ya da beşi geçmemeli. Ya da takım sayısı artırılmalı.

SÜPER LİG 20 TAKIMLI OLMALI

İngiltere, İtalya, İspanya ve Fransa liglerinde 20 takım yer alıyor. Türkiye, İsviçre ya da İskoçya değil; 81 ili olan, 80 milyon nüfuslu büyük bir ülke. Eğer İstanbul'dan takım sayısı altı ya da yediye yükselecekse, Süper Lig 20 takım olmalı ve bu heyecan tüm ülkeye yayılmalı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı