TBF BAŞKAN ADAYLARINDAN ERMAN KUNTER AÇIKLAMALARDA BULUNUYOR...

Türkiye Basketbol Federasyonunun olağan seçimli genel kurulu öncesinde başkan adaylığını açıklayan Erman Kunter, bir basın toplantısıyla çalışma arkadaşlarını ve projelerini tanıtıyor. Erman Kunterin basın toplantısındaki açıklamaları haberimizde...

TBF BAŞKAN ADAYLARINDAN ERMAN KUNTER AÇIKLAMALARDA BULUNUYOR...

Türkiye Basketbol Federasyonu, olağan seçimli genel kurul ile başkanını seçmeye hazırlanıyor. Mevcut başkan Hidayet Türkoğlu dışında Türk basketbolunun önemli isimleri Harun Erdenay ve Erman Kunter de adaylıklarını açıklamışlardı. Başkan adaylarından Erman Kunter, seçim öncesi bir basın toplantısında çalışma arkadaşları ve projeleri hakkında açıklamalarda bulunuyor.

İşte Erman Kunter'in açıklamaları:

"Diğer adaylardan Harun Erdenay'ın babası Kemal abinin benim üzerimde çok büyük emeği vardır. Onunla beraber basketbolumu çok geliştirdim. Sahanın kenarında topla oynayan küçük çocuk daha sonra Avrupa'nın en önemli oyuncularından bir tanesi Harun Erdenay oldu. Şimdi uzun yıllardır tanıdığım iki sporcu ile bir yarışa çıktık. Bu benim için çok değerli bir olay. Basketbolun içinden gelen üç kişi olarak adayız. Her iki adaya da başarılar diliyorum"

"Bu harekete Efe Aydan ile başlamıştık. Hepiniz biliyorsunuz. Tanıtmak için çok bir kelimeye gerek yok. Efe için çok da fazla söze gerek yok. Çok önemli maçlar oynadık beraber"

"Kadın basketbolunda bizim biraz pozitif ayrımcılığımız var. Ona çok önem veriyoruz. Bir duraklama dönemine girdiğimizi biliyoruz. Aslında iki Avrupa Şampiyonası'nda arka arkaya podyumdaydık. Bunlar çabuk unutuldu. Geçtiğimiz olimpiyatta kadın voleybol takımımızın başarısını aslında biz öncesinde yaratmıştık kadın basketbolu ile. Canan Erdoğan, o takımların oluşmasında ve başarılarda en önemli isimlerden biri. Belki de en önemlisi... Bizden birlikte bu yola çıkan bir arkadaşımız"

"Basketbolun eğitim ile beraber yürümesi gerektiğini düşünüyoruz. O nedenle çok başarılı basketbol hayatıyla adademik kariyerini birleştirmiş Prof. Dr. Füsun Güler Uysal yine bizimle beraber. Biz bilime çok inanıyoruz. Kendisinin bize çok yardımcı olacağını biliyoruz"

"Herkesin çok yakından tanıdığı Ömer Araz var. Başarılı bir iş adamlığının yanı sıra bir basketbol aşığı. Dünyanın her köşesinde turnuvaları izlemiş bir basketbol adamı. O da bizim finanstan sorumlu yönetim kurulu üyemiz. O da bizimle beraber olacak"

"Bu ekibin dışında bizimle birlikte çok çalışan insan var. İşin mutfağındaki ekimiz çok değerli bizim için. Pandemi koşullarında bunu 5 kişi ile sınırlandırmak durumunda kaldık"

"Değişim diyerek bir yola çıktık. Kiminle konuştuysak sorunların günden güne büyüdüğünü görüyoruz. Sıkıntıları anlatacak muhataplar yok. Kapanan kulüpler, kapanmaya yakın kulüpler var. Bu, bize değişimin artık gerekli olduğunu düşündürdü"

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1