TFF İLE HIRVATİSTAN FUTBOL FEDERASYONU ORTADA TEŞRİKİMESAİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Hırvatistan Futbol Federasyonu ortada teşrikimesai anlaşması imzalandı.

TFF İLE HIRVATİSTAN FUTBOL FEDERASYONU ORTADA TEŞRİKİMESAİ ANLAŞMASI İMZALANDI
İstanbul

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) meydana getirilen açıklamada, reis Nihat Özdemir ve Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Davor Suker'in, dü iklim federasyonu arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi gayeli teşrikimesai anlaşması imzaladığı belirtildi.

İş donanması anlaşmasının; çalıştırıcı eğitimleri, ilk gencelme eylem programları, yargıcı eğitimleri, VAR uygulamaları, madun bina gelişimi, yarışma organizasyonu kadar mevzular ile fen mevzularda aykırı eksperlik paylaşımını ve eş icraat yapılmasını kapsadığı aktarıldı.

Ayrıca barışma gereği Türkiye ile Hırvatistan ulusal takımları ortada topu topu kategorilerde hususi maçlar oynanacağı ve düet kamplar düzenleneceği bildirildi.

Açıklamada anlaşmayla ilişik görüşlerine arazi sunulan Özdemir, "Hırvatistan ehemmiyetli birlikte ayak topu ülkesi ve bizlere ulama sağlayacak birlikte ayak topu kültürüne sahip. İdari ve fen mevzularda yapacağımız eş çalışmalarımız dü federasyon düşüncesince de aşırı dişi olacaktır. Bu teşrikimesai ile futbolun cihanşümul rolünün birlikte kat hâlâ önemini göstereceğiz. 2 sene sürecek bu anlaşmanın Türk futboluna yarar sağlayacağına inanıyorum. Hırvatistan ile bulunan dostluğumuzu pekiştirecek bulunan bu barışma öteki federasyonlar düşüncesince de birlikte el donanması örneği olacak." ifadelerini kullandı.

Suker de "Bu anlaşma, Hırvatistan ve Türkiye ayak topu federasyonları ortada levent boylu süredir bitmeme fail dostluğun birlikte kanıtıdır. Birlikte hâlâ yaklaşan çalışmamız ve iş birliğimizi hâlâ da güçlendirmemiz düşüncesince banko birlikte vesile olduğuna inanıyorum ve bu anlaşmayı imzalamanın dört dörtlük birlikte aşama bulunduğunu biliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

İş birliğinin dü iklim futbolunun gelişmesini sağlayacağını tamlayan TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı ise, "Zaten Hırvatistan ile levent boylu zamandır aramızda aşırı dobra ilgiler bulunuyordu. Şimdi bundan böyle iş ağız ağıza resmiyete döküldü. Türkiye ve Hırvatistan’ın futbolun gelişme göstermesi yerine birbirinden alacağı aşırı obje var. Son Dünya Kupasında bitiş oynayarak başarısını kanıtladı. Hırvatistan madun bina ve gailesiz oyuncular dair aşırı iri birlikte eylem gösterdi. Bizim de futbola aşırı becerikli birlikte nüfusumuz var. Şimdi birlikte hâlâ ileriye gideceğiz." biçiminde konuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1