TRABZONSPOR-FENERBAHÇE MAÇININ ETKİLERİ DEVAM EDİYOR! ALİ ŞANSALAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Süper Lig'in 9. haftasında oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçının hakemi Ali Şansalan'a tepkiler giderek artıyor. Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği, Ali Şansalan hakkında suç duyurusunda bulundu. Genel Sekreter Alpoğlu, hakem Şansalan'ın maç esnasında yaptıklarının, hakem hata

TRABZONSPOR-FENERBAHÇE MAÇININ ETKİLERİ DEVAM EDİYOR! ALİ ŞANSALAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği, Trabzonspor-Fenerbahçe maçının orta hakemi Ali Şansalan hakkında "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçunu işlediği iddiasıyla Trabzon'a gönderilmek üzere, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dilekçesi verdi.

"FUTBOL KATLİAMI"

Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan derneğin Genel Sekreteri Ali Alper Alpoğlu, hakem Şansalan'ın maç esnasında yaptıklarının, hakem hatası olarak nitelendirilmemesi gerektiğini, bunun "futbol katliamı" olduğunu savundu.

"BASİT HATA DEĞİLLERDİ"

Yapılanların normal spor müsabakaları neticesinde yaşanan basit hatalar olduğunu düşünmediklerini ifade eden Alpoğlu, "Burada sadece Fenerbahçe olarak hareket etmek istemiyoruz. Tüm futbol camiasının öncelikle, hata olarak nitelendirilmeyecek derecede kronikleşmiş faaliyetlere bir tepki koyması gerektiğini düşünüyoruz." dedi.

"HERKESİ TEPKİ VERMEYE DAVET EDİYORUZ"

Müsabakada yaşananların, Türk Ceza Kanunu kapsamında suç oluşturduğuna inandıkları için suç duyurusunda bulunduklarını dile getiren Alpoğlu, şunları kaydetti:

"Bütün futbol kamuoyunu, sadece Fenerbahçeliler değil altını çiziyoruz, herkesi tepki vermeye davet ediyoruz. Savcılık makamı da bununla ilgili soruşturmayı derinleştirecek. Bizim burada basit bir hakem hatası sebebiyle yapmış olduğumuz bir suç duyurusu yok. Müsabakalarda hakemler elbette hata yapabilir, bunu bilmiyor değiliz. Yalnız 3 Temmuz'dan beri Fenerbahçe Spor Kulübü'nü, saha dışına çıkılarak, çok ciddi şekilde mağdur eden eylemler olmuştur. Aynı hakem Ali Şansalan hakkında geçen sene Konyaspor müsabakasında yine suç duyurusunda bulunmuştuk. Bu hakem, Fenerbahçe'nin tamamen kurallara aykırı olarak nizami bir şekilde atmış olduğu golü elle oynama gerekçesiyle iptal etmiştir. Bir senedir bu hakem hiçbir Fenerbahçe müsabakasına atanmazken, ne hikmetse dün bu hakem atanmıştır. Vermiş olduğu kararlar da tüm kamuoyunun malumudur."

Trabzonspor-Fenerbahçe maçının etkileri devam ediyor! Ali Şansalan hakkında suç duyurusu Trabzonspor-Fenerbahçe maçının etkileri devam ediyor! Ali Şansalan hakkında suç duyurusu Trabzonspor-Fenerbahçe maçının etkileri devam ediyor! Ali Şansalan hakkında suç duyurusu

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 07:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1