'TURİZMİN BAŞKENTİ' TEDBİR KAMPLARININ DA ELZEM ADRESİ

Yeni insan koronavirüs çağında misafirlerine metin dinlence olanağı sunan Antalya, sporcular kabilinden da yeğleme ediliyor.

'TURİZMİN BAŞKENTİ' TEDBİR KAMPLARININ DA ELZEM ADRESİ
Antalya

Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, toy sima koronavirüs (Kovid-19) çağında misafirlerine mıhlı dinlence olanağı sunan Antalya'nın, sporcular kabilinden da yeğleme edildiğini belirterek, "Ocak ayının ön haftasından mart ayının sonuna denli düzenleme var. Üç ay süresince binin üstünde dinlenme kampı yapılacak." dedi.

Ağırladığı gezgin itibarıyla "turizmin başkenti" yerine vasıflandırılan Antalya, turistler denli sporcuların da tercihleri ortada arazi alıyor.

İklimi ve tabii güzellikleri itibarıyla sporcuların da dinlenme kampı gerçekleştirmek istediği Antalya, FIFA kriterlerine eş alanların bulunması, fen imkanların çokluğu ve Kovid-19 dair otellerin almış olduğu tedbirler sebebiyle emniyet veriyor.

"Yabancı iklim takımlarının rezervasyonları baş döndürücü iyi"

Yaşacan, AA muhabirine, Kovid-19'dan en baş döndürücü etkilenen sektörlerin başlangıcında gezim geldiğini söyledi.

Türkiye'nin salgının esasen itibaren almış olduğu tedbirler sebebiyle mıhlı ve emniyetli birlikte dinlence anlayışıyla akım edildiğini aktaran Yaşacan, bu boyut Antalya'daki gezgin sayısında çarpıcı bulunduğunu dile getirdi.

Kamp gerçekleştirmek isteyenlerin Antalya'yı yeğleme ettiğini vurgulayan Yaşacan, "Rusya, Ukrayna, Romanya, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Çekya, Macaristan ve Türk Cumhuriyetleri'nden ekipler Antalya'da dinlenme kampı yapacak. Yabancı takımların, Antalya'daki dinlenme kampı rezervasyonları yapılmış, tükenmiş durumda. Yabancı iklim takımlarının rezervasyonları baş döndürücü iyi. Eskiyi eline geçirmiş gibiyiz. Ocak ayının ön haftasından martın sonuna denli düzenleme var. Üç ay süresince binin üstünde dinlenme kampı yapılacak." sanarak konuştu.

Bu yılki dinlenme kampı çağında hedeflerinin konuşu yerine çarkların dönmesi ve turizmdeki morallerin efdal tutulması bulunduğunu vurgulayan Yaşacan, en iri kazançlarının ise iklim tanıtımı bulunduğunu tabir etti.

Yaşacan, tanıtımların yaz turizmi düşüncesince baş döndürücü elleme olacağını kaydetti.

Hazırlık maçları düşüncesince Türk ekibi gerekiyor

Bu yılki dinlenme kampı çağında en iri sıkıntılarının çevrim arası dinlenme kampı sürecinin olmamasından çevre Türk takımlarının eksikliği olacağına yer veren Yaşacan, şu şekilde konuştu:

"Bölgesel Amatör Liglerin (BAL) başlamış olacağı gün hâlâ anlaşılan olmadı. BAL liginin oynanacağı gün dair Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) biran ilkin değişmeyen alırsa, BAL takımları gücük ay ve mart aylarında Antalya'ya kampa gelirler. Onlar kamplarını yaparken, ecnebi ekipler da tedarik maçı oynayacak grup bulacak. BAL Ligi takımları da baş döndürücü elleme takımlarla tedarik maçı yapmış olacak. İki yan düşüncesince baş döndürücü elleme birlikte düzenleme olur. Bu sebeple TFF kabilinden bu liglerin start tarihlerinin biran geçmiş belirlenmesi gerekiyor. Eğer bu gün açıklanırsa, hem ecnebi ekipler bununla birlikte oteller düşüncesince iri selamet olacak."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1