Yeşilyurt Belediyespor kupasını aldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3'üncü Lig'e yükselen Yeşilyurt Belediyespor, şampiyonluk kupasını aldı. Malatya'ya yıllar sonra 3'üncü Lig takımı kazandıran turuncu yeşilli takımın antrenörleri ve futbolcuları, şampiyonluk sevincini...

Yeşilyurt Belediyespor kupasını aldı
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3'üncü Lig'e yükselen Yeşilyurt Belediyespor, şampiyonluk kupasını aldı. Malatya'ya yıllar sonra 3'üncü Lig takımı kazandıran turuncu yeşilli takımın antrenörleri ve futbolcuları, şampiyonluk sevincini taraftarlarla birlikte doyasıya kutladı. Şehir turu ve kupa takdim töreni sırasında Malatya'nın sokakları bayram yerine döndü.
2018- 2019 Futbol Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Futbol Ligi'nden 3'üncü Lig'e yükselen Yeşilyurt Belediyespor'un başkanı Dursun Cumali Sucu, Yeşilyurt Belediyespor kulüp yöneticileri, Yeşilyurt Belediyespor Teknik Direktörü Hayati Palancı ve futbolcular, ilk olarak üstü açık otobüsle şehir turu attı. Renkli görüntüler oluşan şehir turu sırasında vatandaşlar, 3'üncü Lige yükselme başarısı gösteren turuncu yeşilli takım oyuncularına yakın ilgi ve alaka gösterdi. Sloganlar ve tezahüratlar eşliğinde gerçekleşen şehir turu sırasında şampiyonluk coşkusunu vatandaşlar ve esnaflarla paylaşan futbolcuların tezahüratlara karşılık vermeleriyle güzel bir tablo oluştu. Bir saate yakın süren şehir turundan sonra kentteki bir alışveriş merkezi önünde gerçekleşen kupa töreni ise oldukça hareketli ve renkli geçti. Yeşilyurt Belediyespor atkıları ve formalarıyla alanı dolduran vatandaşlar, şampiyon Yeşilyurt Belediyespor'u destekledi. 'Şampiyon Yeşilyurt Belediyespor, Malatya sizinle gurur duyuyor' tezahüratlarında bulunan taraftarlar, elde edilen başarıdan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını söylerken, Malatya'ya 3'üncü Lig takımı kazandıran Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kulüp yöneticileri, antrenörler ve futbolculara teşekkür etti. Meydanı dolduran vatandaşlar, şampiyonluk coşkusunu meşaleler yakıp sloganlar atarak kutladı. Otobüs üzerinden vatandaşları selamlayan başkan Çınar, kulüp başkanı Dursun Cumali Sucu, teknik direktör Hayati Palancı ve futbolcular, gösterilen yoğun ilgi karşısında duygulandıkları gözlendi. 
2019- 2020 Futbol Sezonunda TFF 3'üncü Lig'de mücadele etme hakkı elde eden Yeşilyurt Belediyespor'un Bölgesel Amatör Futbol Ligi play off şampiyonluk kupası TFF Bölgesel Amatör Lig Koordinatörü Fahrettin Eserdi tarafından takdim edildi. Atılan konfeti ve meşalelerle muhteşem bir manzaranın oluştuğu törende şampiyonluk kupasını havaya kaldıran Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanı Dursun Cumali Sucu, kulüp yöneticileri, teknik direktör Hayati Palancı ve futbolcular, 3'üncü Lig'e yükselmenin sevincini meydanda bulunan taraftarlarla birlikte doyasıya kutladılar. Törende şampiyonlara madalyaları da verildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
- Seremoniden detaylar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı