YUKATEL DENİZLİSPOR BAŞKANI ÇETİN: MADDİ GÜCÜMÜZ TÜKENDİ

Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, pakt adına finansal açıdan çetince eyyam geçirdiğini tabir ederek, “Bu bayrağı şimdi ileriye taşıyabilecek rastgele müşterek isim ve ya müşterek idare çıkmış olduğu takdirde tığ bırakmaya hazırız. Bizim maddesel gücümüz tükendi

YUKATEL DENİZLİSPOR BAŞKANI ÇETİN: MADDİ GÜCÜMÜZ TÜKENDİ

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, Haluk Ulusoy Tesisleri’nde matbuat açıklaması düzenledi. Toplantıya idare müesses üyeleri de katıldı. Başkan Çetin, Denizlispor’un finansal anlamda çetin ortak süreçten geçtiğini, takımdaki 7 futbolcunun alacakları dolayısıyla kulübe protesto gönderdiğini belirtti. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kendileri düşüncesince 3,5 milyon teklik pınar aktaracağını bu parayla aceleci yatırılması müstelzim ödemeleri yapacaklarını anlatım etti.


Anadolu kulüplerinin çetin şerait altında savaşım ettiklerini anlatım fail Çetin, “Bizde bıçak kemiğe dayandı. Bu idare 27 milyon teklik dünyalık verdi. TFF’den bugüne denli aldığımız dünyalık 23 milyon lira. Ligler başlayalı 5 ay oldu. Bu süreçte hemen 5 milyon euro topçu giderleri var. Taraftarlarımız da bizlerden muvaffakiyet bekliyor. Onlar da muhik fakat bu olumsuzluklar dolayısıyla bugün doğruluk ettiğimiz yerde değiliz” dedi.


“BİZ BIRAKMAYA HAZIRIZ”


Yönetim adına devir kurnaz eleştirildiklerini kaydeden Başkan Çetin, “Bu işi elan ileriye götürebilecek, bu bayrağı elan ileriye taşıyabilecek rastgele ortak insan veya ortak idare çıkmış olduğu takdirde kılıç bırakmaya hazırız. Yönetim adına dünkü doğacak yönetime mevsim sonuna denli iane buyurmak düşüncesince de yalan veriyoruz. Denizli’nin hepsi iş adamlarını, hepsi taraftarlarımızı, belediyelerimizi bu pakt düşüncesince yardıma bekliyoruz. Biz bugün bırakıp gidebiliriz. Bırakıp kaçıp kıymetlendirmek aşırı kolay. Ancak kılıç savaşım etmeye bitmeme edeceğiz” niteleyerek konuştu.


“MADDİ GÜCÜMÜZ TÜKENDİ”


Başkan Çetin, pakt adına 20 milyon liraya gerekseme duyduklarını belirterek, “Bu kulübü ortak karaca deliğin içine atamayız. Yok bulunmasına delik yumamayız. Bizim maddesel gücümüz tükendi. İş insanlarımızı, belediyelerimizi, taraftarlarımızı yardıma bekliyoruz. Yoksa bu şehrin markası delik uyarınca gereğince eriyip gider. 20 milyon liraya ihtiyacımız var. Bu parayla mevsim sonuna denli gidebiliriz. Bu parayı dercetmek düşüncesince elimizden geleni yapıyoruz. Herkesi elini taşın dibine koymaya çağırma ediyoruz. 20 milyon teklik düşüncesince bu pakt heba olmasın. 3-4 derece transfer, 3-4 de fazladan transferle bu kadro önce 10 içinde sezonu tamamlar ” biçiminde konuştu.


“TRANSFER LİSTEMİZDE ERKAN ZENGİN VE VOLKAN ŞEN YOK “


Transfer yasağını kaldırdıklarını açıklanan Başkan Çetin, “Takımımız aktarma yapabilecek ortak durumda. Transfer listemizde Erkan Zengin ve Volkan neşeli yok. Görüşmeleri sürdürdüğümüz 4 topçu var. Her an 1-2’sini açıklayabiliriz. 6 veya 7 aktarma yapmamız gerekiyor. Bunun yanı sıra yollarımızı ayıracağımız oyuncularımız da var. Teknik direktörümüzün tutanağı doğrultusunda cereyan edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1