Altın Kolye Tasarımları

Altın kolyeler belki de insanlık tarihinin başlangıcından beri kullanılan, zenginliği ve azameti göstermesinin yanında duyguları ifade etmek için de yararlanılan takılar olarak gösterilebilirler.

Altın Kolye Tasarımları

Altın Kolye Tasarımları

Altın kolyeler belki de insanlık tarihinin başlangıcından beri kullanılan, zenginliği ve azameti göstermesinin yanında duyguları ifade etmek için de yararlanılan takılar olarak gösterilebilirler. Dünyanın önemli bir bölümünde takı yapımında kullanılan en önemli maden olan altın, altın kolyeler gibi özel modellerin çok farklı şekillerde tasarlanabilmelerine de olanak sağlıyor. Dolayısıyla her yeni sezonla birlikte yeni altın kolye tasarımları raflardaki yerlerini alıyorlar. Tabi günümüzde raflardan daha çok internetteki farklı platformlarda sergileniyorlar.  Biz de bu sektörde hizmet veren ve internet üzerinden müşterilerine ulaşan dikkat çekici firmalardan birisi olan Altın Sepeti tarafından tasarlanmış ve üretilmiş olan bazı altın kolye modellerini inceledik. Aşağıda bu modellerden bazı örnekleri bulabilirsiniz.

Altın Kolye Tasarımları ve Modelleri

Altın kolye tasarımları genellikle belirlenen bir temanın üzerinde yoğunlaşarak yapılmış. Yani modeller altının kendi güzelliğini sergilemesine izin vermek üzere Sonsuzluk, Otantik, Dini Motif, Müzikal gibi temalar üzerine yoğunlaşarak imal edilmiş. Tabi yeni modellerin çoğunluğu bu şekilde tasarlanmış olsa da, klasik kalpli ya da hayvan motifli altın kolye tasarımları da örneklediğimiz sitede ve diğer platformlarda/sitelerde yer almaya devam ediyor. İşte dikkat çeken bazı altın kolye tasarımları:

Dini Motifli Altın Kolye Modelleri

Altın Elif ve Allah Kolye

Dini motifli hediyeler arayanlar ve dostlarının, akrabalarının karşılaştıkları cenazeler gibi olaylarda desteklerini göstermek isteyen kişiler, yukarıdaki resimde yer alan ‘Altın Elif ve Allah Kolye’ gibi modelleri tercih edebilirler. Sitede farklı duaların, dinsel önemi olan sözlerin ya da Esma Ül Hüsna -Allahlın İsimleri gibi sözlerin yer aldığı altın kolye modelleri de yer alıyor. Yine uygun fiyatıyla dikkat çeken ‘Altın Elif ve Allah Kolye’ modeli, 8 ayar altından 1,67 gram olacak şekilde üretilmiş. Tasarımında taş kullanılmadığı için sarı renkli olan bu model, sitedeki tüm ürünler gibi fotoğrafta yer alan zincirle birlikte şık bir kolye kutusunun içinde ve hediye paketi malzemeleriyle birlikte teslim ediliyor. Dini motifli modeller içinde Müslümanlar için farklı modeller olduğu gibi, diğer dinlerin mensupları ya da isteyen kişiler tarafından tercih edilebilecek olan ‘Opal Taşlı Altın Haç Kolye’ gibi modeller de bulunuyor.

Otantik Temalı Altın Kolye Tasarımları

Altın Otantik Gerdanlık Modeli Kolye

Yukarıdaki resimde yer alan ‘Altın Otantik Gerdanlık Modeli Kolye’, sitede yer alan en pahalı ürünlerden birisi olmasına rağmen 700 TL altında bulunan fiyatıyla özel kişiler için uygun bir hediye olabilir. Kırmızı renkli kolye, 14 ayar altın ve zirkon taş kullanılarak üretilmiş. Farklı altın renklerinde de üretilebilen bu tasarım, 42 cm uzunluğundaki 14 ayar altın zincir ile birlikte size ulaştırılıyor. 38 mm eninde ve 10 mm boyunda olan bu kolye ve sitede yer alan diğer kolye modelleri, şık bir kolye kutusu içinde ve yanında hediye paketi malzemeleri ile birlikte teslim ediliyor. 3,37 gram ağırlığındaki ürün, ‘otantik’ temalı altın kolye tasarımları içinde öne çıkan modellerden bir tanesi.

Müzikal Temalı Altın Kolye Tasarımları

Altın Saksafon Kolye

Altın Saksafon Kolye modeli, müzikal tema taşıyan altın kolye tasarımları içinde bulunuyor. Saksafon yerine gitar, sol anahtarı ya da nota işaretleri gibi şekillere vurgu yapılan altın kolye modelleri de bulunuyor. Altın Saksafon Kolye modeli ise 14 ayar altın kullanılarak 3,4 gram olarak üretilmiş. Sarı-beyaz renkteki kolye, 15 mm eni ve 35 mm boyu ile boyutları sayesinde dikkat çekmeyi başaran tasarımlar arasında yer alıyor. Yeşil(sarı) & Beyaz altın renklerini taşıyan kolyenin zinciri ise 14 ayar altından yapılmış ve 45 cm uzunluğunda. Altın Sepeti tarafından sunulan sitedeki diğer kolye modellerinde olduğu gibi şık bir kolye kurusu içinde ve hediye paketi malzemeleri yanında olmak üzere teslim ediliyor.

Daha Fazlası İçin

Yukarıda bazı örneklerini sunduğumuz Altın Kolye Tasarımları, yüzlerce farklı model olmak üzere Altın Sepeti tarafından hazırlanmış olan web sitesinde sergileniyor. Bu sitede sadece altın kolye modellerini değil, altın yüzük, küpe, bileklik, takım modellerini de inceleyebilirsiniz. Sitede altın kullanılarak imal edilmiş olan takıların yanı sıra gümüş takı modellerinin de onlarca, yüzlerce farklı modeli sergilenmekte. Dostlarınız ve aileniz için değerli, eşsiz, unutulmaz ama uygun fiyatlı hediye seçeneklerini değerlendirmek istediğinizde bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 02:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1